Tip na článok
Zlatica Puškárová už štiplavé otázky politikom dávať nebude.

Zlaticu Puškárovú odstavil v televízii mladý markizák. Prvá reakcia moderátorky

Markizáčka definitívne prišla o politickú reláciu, ktorá bola dlhé roky spájaná s jej menom.

Galéria k článku (46 fotografií )
Sajfa komentoval túto fotku Zlatice.
Zlatica Švajdová Puškárová
Zlatica miluje cestovanie a dokonca si ním aj zarábala.

Markíza sa rozhodla znova zaradiť do vysielania jednu zo svojich najslávnejších relácií. Diskusné Na telo sa na obrazovkách objaví už v nedeľu a nemalo by ísť o žiadny špeciál. „Po niekoľkoročnej prestávke sa na obrazovky televízie Markíza vracia relácia Na telo,“informovala tento týždeň žlto-modrá televízia na svojom webe tvnoviny.sk. No ak by si niekto myslel, že do kresla moderátora sa opäť posadí Zlatica Puškárová (41), je na omyle. Markizáčka získala vďaka škriepkam s politikmi niekoľko cien pre osobnosť televíznej publicistiky, napriek tomu sa teraz bude môcť v nedeľu venovať svojím deťom. Relácia totiž po novom ponesie názov Na telo s Michalom Kovačičom.

Ovenčená cenami, ale s nudou

"Je skvelé, že sa Na telo vracia. Prežila som s ním kus života. Samozrejme, ponuku na moderovania som dostala, ale aktuálne by som nedokázala skĺbiť moje materské povinnosti aj s pravidelnou reláciou. Preto sa ešte nevraciam. Budem moderovať mimoriadne vydania a keď príde čas, pridám sa k Michalovi," povedala pre PLUS7DNÍ Zlatica Puškárová, ktorá sa prvý raz postavila zoči-voči politikom ešte ako študentka žurnalistiky. Za moderátorskym pultom známej diskusnej relácie to ťahala neuveriteľných trinásť rokov. Na telo zrušili v Záhorskej Bystrici pred piatimi rokmi, dôvodom vraj boli televízni diváci, ktorých už slovenská politická scéna riadne nudila. „V politike sa nič zaujímavé nedeje, takže už dlhšie sme uvažovali o aktuálnom Na telo,“ vysvetľovala Puškárová, keď si do relácie začala pozývať okrem politikov aj osobnosti spoločenského diania. Napokon sa relácia z vysielania stratila úplne.

Prichádza éra „záchodového pavúka“

Nový moderátor Michal Kovačič posledné roky na Markíze uvádzal práve so Zlaticou volebné štúdiá. Okrem niekoľkoročnej televíznej práce sa však do povedomia verejnosti dostal aj naozaj bizarným spôsobom. Ako športovec, ktorý na bratislavskej hrádzi stretol bývalého premiéra. Pred dvoma rokmi vraj Robertovi Ficovi znechutil ranné behanie. „Dnes ráno som na hrádzi v spoločnosti môjho bratranca a suseda, ktorý chodí na hrádzu so psom, stretol najkrajšieho, najmúdrejšieho, ale súčasne aj najarogantnejšieho redaktora televízie Markíza,“ vysmieval sa novinárovi Fico na sociálnej sieti.

Michal Kovačič nahradí Zlaticu Puškárovú.
Michal Kovačič nahradí Zlaticu Puškárovú.
TV MARKÍZA

Expremiérovi prekážalo, že si ho Kovačič ako novinár odfotil a neskôr zaslal na úrad vlády otázku, prečo premiér chodí s toľkými bodygardmi a či sa niečoho bojí. „Odporúčam novinárovi, aby sa nabudúce venoval viac behu, lebo vyzerá ako záchodový pavúk,“ pridal politik aj odborný názor na muskulatúru mužského tela. Už teraz sa tešíme, kedy sa obaja znova stretnú v jednom televíznom štúdiu.

VIDEO Plus 7 Dní