Podvoch rozvodoch a niekoľkých nevydarených vzťahoch skúša česká slávica opäť šťastie po boku partnera, ktorý je od nej mladší. Luciu Bílú (52) a fitnestrénera Radka Filipiho delí sedemnásť rokov. Aby im vzťah vydržal, fešák bude musieť tolerovať, že Lucie podriadila celý svoj život muzicírovaniu a veciam, ktoré s tým úzko súvisia. Ona mu navyše nikdy neporodí dieťa, on nikdy nezarobí viac peňazí ako ona. Na sebavedomí Radkovi zrejme nepridá ani to, že partnerka mu je zároveň šéfkou. Aby Lucie mala svojho milého vždy poruke, zamestnala ho ako svojho „road manažéra“ a osobného strážcu.

V tieni

Holúbkovia Lucie a Radek nedávno ruka v ruke pricestovali do Bratislavy, kde speváčka propagovala svoj novembrový megalomanský koncert. Zatiaľ čo dvadsaťnásobná česká slávica musela podstúpiť niekoľkohodinovú tortúru rozhovorov, mladík poslušne a oddane celú situáciu obďaleč sledoval. Úloha večného čakateľa na to, kedy bude mať jeho milá čas, mu vraj neprekáža. „Teraz mám prácu, ktorá je mojou záľubou, a ešte som s milovanou Luciou, takže sa mám skvele. Vedľa Lucky mi je dobre. Obaja si to veľmi užívame,“ povedal nám. Netrápil ho ani fakt, že vedľa silnej Lucie bude vždy číslo dva. „S tým nemám naozaj žiaden problém. Nie som márnomyseľný a trúfam si povedať, že aj moje ego je v poriadku,“ prezentoval ich vzťah zaliaty slnkom.

Oddaný Radek: Partnerke nosil tašku aj na ňu trpezlivo čakal, kým si splní všetky povinnosti.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Nebolo to tak vždy. Hoci Radek už po niekoľkých mesiacoch vzťahu venoval Lucii briliantový, vraj zásnubný prsteň, šťastnej romanci zakrátko odzvonilo. Ale nakrátko. „Bola to len malá prestávka, myslím si, že už je všetko vyriešené. Niekedy sú veci veľmi zložité, no podstatné je, že teraz je to konečne ideálne. Aj s prestávkou sme spolu už dva roky,“ rozprával. Spýtali sme sa ho preto, či ich vzťah má šancu dospieť do štádia svadby. Vtom sa náhle zháčil. „Ježiš! To by som vôbec nerozoberal. Naozaj neviem. Život nám niekedy prinesie aj tieto veci. Ale čo bude alebo nebude, je ďaleko,“ zmietol Radek otázku svadby pod koberec.

Rozprávka nevydržala

Lucie má tomto smere jasno. „Mala som už dve krásne svadby, mám dva nádherné svadobné albumy, vďaka ktorým viem, že už žiadne nepotrebujem. Človek musí zakopnúť, aby vedel, že sa tým schodom má nabudúce vyhnúť. V kulturáku v Otvoviciach, ktorý som kúpila, robíme svadby takmer denne a ja už viem ľuďom presne povedať, čo a ako majú urobiť a na čo si dať pozor,“ povedala nám speváčka, ktorá je známa aj ako zdatná podnikateľka.

Lucie má svojho jediného syna Filipa s niekdajším producentom Petrom Kratochvílom, no nikdy sa za neho nevydala. Prvú svadbu mala až v roku 2002, keď si vzala muzikanta Stanislava Penka, mladšieho o osem rokov. „Brali sme sa v Lanškroune, kde dokonca kvôli mne opravili námestie. Svadba to bola krásna ako z rozprávky. Bola to však rozprávka s nie úplne pekným koncom. Neľutujem nič z toho, čo sa deje v mojom živote. Všetko má nejaký význam. Tak veľmi som chcela, aby bolo všetko v poriadku, až som si uvedomila, že takto sa to nerobí. Že si to nevydupem. Že to buď bude, alebo nebude, ale nemôžem si to vymodliť ani vyprosiť. Boli sme krásny pár, no len vizuálne,“ zhodnotila manželstvo, ktoré nevydržalo ani rok. Dlho však nesmútila.

2006, druhá svadba: Václava Noida Bártu si vzala v deň svojich štyridsiatych narodenín, no manželské šťastie im trvalo len dva a pol roka.
Zdroj: profimedia.sk

Mužov opúšťa včas

Po niekoľkých mesiacoch do jej života vstúpil ďalší muzikant, tentoraz o štrnásť rokov mladší Václav Noid Bárta. Svadobný obrad sa odohral v Miláne 7. apríla 2006, čiže v deň, keď zároveň oslavovala štyridsiate narodeniny. Ani výnimočný dátum však ich manželstvu neprial. Rozviedli sa po dva a pol roku. Ani tento vzťah Lucie neľutuje. S Noidom je dokonca pravidelne v kontakte, pretože účinkujú v spoločnom predstavení. „Noidík je môj kolega. Človek, ktorého si veľmi vážim na javisku, no v živote by som ho uškrtila. Tak­že dopadlo to, ako dopadlo, ale máme sa radi. Je to kamarát. Keď sa mu niečo podarí, tak mi zavolá, keď sa mu niečo nedarí, tiež mi zavolá a spýta sa na názor. Na javisku nám to ide neskutočne,“ tvrdí.

Možno emócie zo svojho vzťahu prenášajú aj do predstavenia Carmen. V piesni Patríš mne totiž Lucie Noidovi spieva: „Stále viac ťa nenávidím.“ A on ako Garcia jej dokola prízvukuje: „Patríš mne, mne, mne.“ „Nakoniec ma zapichne. Gauner,“ smeje sa speváčka a vzápätí pokračuje vážnejšie. „Od mužov odchádzam včas, keď si ešte nestihneme ublížiť. Preto sme aj my mohli ostať priateľmi. Všetko má zmysel. To, že sme sa stretli, aj to, že sme od seba rýchlo odišli,“ analyzuje aj druhé manželstvo. Hoci tretie v súčasnosti vylučuje, možno sa v tomto smere dočkáme prekvapenia. „Radko je úžasný človek, na ktorého sa môžem kedykoľvek spoľahnúť, preto som rada, že ho mám neustále pri sebe ako súčasť svojho tímu,“ uzavrela Lucie rozprávanie o svojich partneroch.