Ladislav Štaidl (†75) sa dokázal o svoju rodinu postarať naozaj kráľovsky, a to nielen počas svojho života, ale aj po smrti. Jeho štyria potomkovia Jiří (48), Ján (46),  Karolína (40) a Artur (26) nielenže zdedili po otcovi nehnuteľnosti. Súčasťou dedičstva boli aj podielové listy a podiely na bankových účtoch. Do toho má každý nárok na 25 % podiel z práv na piesne a ďalšie dielo svojho otca. Z katastra nehnuteľností vyplýva, že jeho najmladšiemu synovi Arturovi z nehnuteľností zostal po smrti milovaného otca jeho byt v Apolinářskej ulici, pozrite FOTO v GALÉRII.

Artur Štaidl pritom dedil už pred ôsmimi rokmi, po svojej mame Ivete Bartošovej (†48), ktorá zomrela v apríli 2014. Rozhodne však matkine ani otcove peniaze nerozhadzuje, naopak, rozhodol sa investovať do ďalšej nehnuteľnosti. V septembri roku 2021 zaplatiť 9 025 620 českých korún (cca 376 114 eur) za bývanie v zrekonštruovanom dome v pražských Záběhliciach.

Tieto nehnuteľnosti patria Arturovi Štaidlovi, FOTO

 

Byt o rozlohe 84,1 m2 vo vyhľadávanej rezidenčnej štvrti zohnal Artur v rámci projektu View Spořilov (Novostavba bytov v Zábehliciach). „Na jednu stranu pokojné prostredie, ktoré len niekoľko krokov od bytového domu striedajú obchody, reštaurácie, školy, škôlky, lekár, bankomaty, úrady a mnohé ďalšie, čo potrebujete ku každodennému život,“ píšu developeri.

V tomto dome býval Artur s mamou Ivetou Bartošovou, FOTO

Arturovmu otcovi Ladislavovi Štaidlovi, ktorý bol nielen úspešný muzikant, ale aj podnikateľ, záležalo na synovej budúcnosti, a tak dohliadal na jeho vzdelanie. Artur vyštudoval hotelovú školu. No ako pred časom naznačil na sociálnej sieti, chce ešte pokračovať v štúdiu a plánuje sa venovať psychológii. Týmto rozhodnutím mnohých prekvapil, ale na druhej strane, po tom, čím si v živote prešiel, možno to nie je až také prekvapivé.