Profesor Pavel Traubner chce byť v húževnatosti a snahe, čo najrýchlejšie sa po amputácii nohy zotaviť, vzorom pre všetkých pacientov. Nepopiera, že tesne po operácii na tom nebol psychicky najlepšie, no to je už minulosťou. 

Opäť v divadle

Z chmúrnych myšlienok mu pomohla najmä rodina na čele s manželkou Katkou, ktorá mu je najväčšou oporou. Jeho život sa postupne dostáva po všetkých stránkach do starých koľají. Pred pár dňami si dokonca nenechal ujsť ani oslavy jubilea Milana Lasicu, kde si zapózoval nielen s legendárnym hercom, ale aj s našou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Rehabilitácie a návštevy lekárov si dnes večer spestrí ďalšou významnou spoločenskou udalosťou. V sprievode manželky sa v novej budove Slovenského národného divadla zúčastní na udeľovaní ocenení významným slovenským osobnostiam Krištáľové krídlo. Ako je známe prestížnu sošku Krištáľového krídla získal v kategórii Medicína a veda aj profesor Traubner.

Keď sme mu drukovali, že tak rýchlo po operácii hýri spoločenským životom, zareagoval prekvapene. „Rýchlo? Žiadne rýchlo. Mne sa naopak zdá, že to ide strašne pomaly. Veď som šesť týždňov ležal ako taký cicinbus v nemocnici a pozeral len do stropu.“ Tak všetko najlepšie pán profesor a príjemnú zábavu.   

Pozrite si v GALÉRII ako profesor Traubner vyzerá dnes a ako sa kedysi zabával v spoločnosti