Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Môže takto vyzerať dôchodkyňa? Môže!

Keď týždenník PLUS 7 DNÍ ako prvý informoval o tom, že speváckej dive Helene Vondráčkovej vymerali podpriemerný dôchodok, spustila sa mašinéria najrôznejších reakcií. Najnovšie zaslúžilú umelkyňu už komentujú aj v Nemecku.

Reakcie sa rôznia

Fanúšikovia a spolupracovníci speváčky s takmer šesťdesiatročnou kariérou, ktorá dodnes aktívne koncertuje a nahráva nové albumy, sa jej zastávajú. Argumentujú najmä tým, že slávica so zlatom v hrdle patrí k najvšestrannejším a najpracovitejším umelcom a v kariére nikdy nemala výraznejší útlm. Zarábala mimoriadne vysoké honoráre, pričom štátu odvádzala ešte väčšie dane.

Časť českého, ale aj slovenského národa sa otočila proti nej. Speváčke odkazovali, že je nenásytná a počas kariéry si nahonobila viac ako do konca života spotrebuje.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Môže takto vyzerať dôchodkyňa? Môže!

Pripomíname, že Helene vymerali v roku 2011 dôchodok vo výške 8-tisíc korún (337 eur) a po odvolaní sa na 13-tisíc korún (548 eur). Ani to jej nestačilo. „Za celé tie roky 13-tisíc korún? Na radu právnika sme to postúpili na súd,“ vyjadrila sa speváčka pre PLUS 7 DNÍ.

Veľký triumf

Helena Vondráčková je dodnes veľkou hviezdou aj v Nemecku. Tamojšie médiá informujú aj o jej súdnych ťahaniciah.
Zdroj: archív

Hoci ju od radikálneho kroku mnohí odhovárali, slávila úspech. „Konečne prišiel rozsudok o Helčinom dôchodku. Štát ju chcel okradnúť. Vyhrala!,“ informoval nás jej manžel a manažér Martin Michal. Najväčšiu radosť má samozrejme Helena. „Potvrdilo sa, že môj dôchodok bol vymeraný v rozpore so zákonom a musia ho vymerať znovu. Nešlo mi o peniaze, ale o princíp,“ vyjadrila sa. Presná suma, ktorú bude speváčka najnovšie dostávať, zatiaľ nie je známa.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Môže takto vyzerať dôchodkyňa? Môže!

Veľká časť pozoruhodnej kariéry Heleny Vondráčkovej sa odohrávala aj vo východnom Nemecku. Vďaka mnohým hitovým albumom, koncertom a účinkovaniu v zábavných televíznych programoch, ju tam dodnes považujú za megahviezdu.

Keď sa tamojšie média dozvedeli, aký dôchodok poberá, museli byť pri porovnaní s domácimi umelcami poriadne zaskočení. Kauzu rozoberal aj nemecký web DIE WELT, pričom sa odvolávali na informácie, ktoré PLUS 7 DNÍ poskytla samotná Vondráčková.

Samozrejme pripomenuli, že Helena Vondráčková patrila s Karlom Gottom k tomu najlepšiemu čo sa k nim z Česka dostávalo. Často tiež účinkovala v estrádnych, mimoriadne prestížnych šou Ein Kessel Buntes. Za najväčšie hity, ktoré pre nemecký trh nahrala, označili piesne Ich bin verliebt z roku 1978 a Unter der Asche meiner Liebe ist noch Glut z roku 1977. Čitatelia DIE WELT stáli v komentároch zväčša na strane Heleny. Výšku jej dôchodku označili za hanbu Českej republiky.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Môže takto vyzerať dôchodkyňa? Môže!