Kto by si nepamätal legendárnu herečku Stellu Zázvorkovú. Hoci v kariére sa jej darilo a bola uznávanou a obľúbenou divadelnou, televíznou i filmovou herečkou, v súkromí to nemala jednoduché. A napokon práve práca bola tým, v čom nachádzala únik od trápenia.

Stella sa narodila do rodiny popredného architekta Jana Zázvorku ako druhý potomok. Meno Stella jej mama vybrala podľa hrdinky z vtedajšieho knižného bestselleru. Jej mama však očakávala, že z dcéry vyrastie rovnako krásna dlhonohá blondínka, akou bola románová Stella. Žiaľ, nestalo sa tak, a mama dcére vyčítala, že nebola dosť pekná.

Našťastie, Stella si dobre rozumela so svojím otcom architektom Janom Zázvorkom, ktorý bol riadny bohém. Navyše, budúca herečka sa narodila so zmyslom pre humor, a keď jej v škole nešli rovnice, pred tabuľou vyrobila vtipnú scénu, až jej učiteľ navrhol, aby radšej išla ku komediantom, čo aj celkom rada urobila.

Hoci sa svojej mame nepáčila, aj tak stretla lásku svojho života, hoci len nakrátko. V roku 1946 sa aj napriek neľúbosti svojej mamy vydala za herca Miloša Kopeckého. S tým si naopak až príliš dobre porozumel Stellin otec. Keď sa mladomanželom narodila dcéra Jana, herečka sa starala doma o ňu, kým jej manžel s jej otcom vymetali bary. A balili jednu babu za druhou. Ani nečudo, že manželstvo Stelly a Miloša Kopeckého trvalo len jediný rok.

Tak vyzerala Stella Zázvorková v čase, keď sa vydávala za Kopeckého, FOTO!

 

Rozvod však nebol tým najhorším, čo herečku v živote postretlo. Tú najväčšiu bolesť zažila, keď jej jediná dcéra Jana ako pätnásťročná spáchala samovraždu. Nebolo to po prvý raz, čo sa o niečo také pokúsila. Takto si vynucovala pozornosť svojej zaneprázdnenej mamy. V ten osudný večer sa však herečka zdržala v práci dlhšie a po návrate sa už dcére nedalo pomôcť. Bolesť zaháňala prácou a s Milošom Kopeckým sa priatelili až do jeho smrti. „Miloš Kopecký bol veľmi zvláštnou etapou môjho života, ktorá skončila smutným odchodom našej dcéry Jany z tohto sveta. Oboch ich mám ukrytých v sebe v zvláštnej kazete, ktorú málokedy otváram,“ povedala herečka krátko pred svojou smrťou v roku 2005.