Marta Jandová (46) je úkaz, v tom najlepšom zmysle slova. V živote si prešla naozaj ťažkými obdobiami, ale nezložila sa a dokáže stále fungovať s úsmevom a čistou mysľou, hoci niekde tam vnútri si tú prežitú bolesť stále nesie. Marta totiž v mladom veku, ako sedemnásťročná prišla o najdôležitejšieho človeka v rodine, o svoju mamu Janu, ktorá zomrela na rakovinu. A aby toho nebolo málo, o desať rokov neskôr jej zákerná choroba vzala aj jediného brata Petra.

Napriek týmto ranám osudu Marta dokázala nájsť svoju cestu, tak v osobnom živote, ako aj v kariére. Bez pomoci otca, muzikanta Petra Jandu sa dokázala presadiť ako speváčka v susednom Nemecku, kde spolu s bývalým manželom Thorstenom Mewesom založila kapelu Die Happy, v ktorej pôsobí dodnes. A šťastie napokon našla aj v súkromí, keď našla spriaznenú dušu vo svojom druhom manželovi, gynekológovi Miroslavovi Vernerovi, s ktorým má sedemročnú dcéru Marušku.

 

Hoci Marta svoj život zvláda, pred časom priznala, že smrť dvoch najbližších ľudí bola pre ňu pohromou, ktorá totálne rozbila jej rodinu. Keď sa pýtala dobrého kamaráta, či tá bolesť niekedy prebolí, odpovedal jej, že čiastočne áno, keď sa sama stane matkou. Toto sa Marte podarilo, a jej rodina je pre ňu to najdôležitejšie. A pre ňu sa snažila vytvoriť čo najpohodovejší domov.

 

Marta Jandová ukázala, čo má doma. Toto by ste možno nečakali.

 

Marta možno navonok pôsobí ako divoká rockerka, ale je to žena a mama ako každá iná. Kedysi, kým nemala svoju rodinu, hľadala si bývanie vhodné pre seba a svojich psov. Teraz spolu so svojím mužom vytvorila príjemné bývanie pre ich rodinu, dcéru aj psích miláčikov. Marta však ukázala ja to, na čo ulietava, a je to veru vec typická pre mnohé ženy, veď sa pozrite v galérii.