Nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie veci človek vymyslí kvôli lenivosti a pohodliu. A presne toto je aj prípad spisovateľky a moderátorky Haliny Pawlowskej. Tá síce nevymyslela žiadny prevratný objav, ale keď zatúžila kvôli zdravotným problémom po pohodlnejšom bývaní, výsledkom po dvojročnom snažení bola vila, kde dodnes žije celá jej rodina a ktorú stojí zato vidieť.

Halina je človek, ktorý sa neuspokojí len tak s hocičím. S manželom a deťmi pôvodne bývala v centre Prahy v byte na najvyššom pochodí, ale bez výťahu. Pred vyše dvadsiatimi rokmi si vyhliadli miesto v pražskom Podolí, z ktorého bol úžasný výhľad nielen na rieku Vltavu, ale aj na Pražský hrad. Pôvodný dom sa jej síce vôbec nepáčil, tak ho nechali zbúrať a zostali len nosné betónové stĺpy.

 

O podobe svojho nového domu však mala Halina jasnú predstavu. Chcela niečo veľkolepé, zatúžila po tom, aby jej dom vyzeral ako kostol. Oslovila preto slovenského architekta, ktorý mal skúsenosti s projektovaním a stavbou drevených kostolov. Po dvoch rokoch stála na pozemku štvorposchodová MEGAvila, v ktorej mohla žiť celá Halinina rodina. Na prízemí teda žila jej mama, ďalšie poschodie obývala Halinina dcéra a na najvyššom poschodí sa usídlila samotná Halina.

 

Keďže domu bez výťahu si Halina dostatočne "užila" na jej predchádzajúcej adrese, tentoraz si pri vlastnej vile tento luxus dopriala a do svojho štýlovo zariadeného bytu vo vile sa tak vie dostať pohodlne výťahom. Halina má z najvyššieho poschodia vily vďaka veľkým oknám a terase úžasný výhľad, kam len oko dovidí. V takomto prostredí sa jej skvelo žije aj tvorí.

Vila Haliny Pawlowskej je jej splnený sen, pozrite dnu!

Halina má vo svojom dome všetko, čo potrebuje k šťastiu aj k praktickému životu. Jej pracovný stôl je umiestnený presne tak, aby odtiaľ mala ten úžasný výhľad. Ak sa jej chce variť, a Halina je vynikajúca kuchárka, má k dispozícii svoje kuchynské kráľovstvo. A ak sa jej chce parádiť, celú svoju garderóbu ma v jednom veľkom šatníku. Šťastná to žena! Dokonca aj domácu karanténu si pochvaľuje, vraj nehrozí, že v nej natrafíte na kreténov...

Prečítajte si aj: