Neskutočne to ubehlo. V čase nakrúcania komédie Slunce, seno... mal predstaviteľ dedinského fešáčika Vencu Konopníka  Broněk Černý len 23 rokov, dnes je z neho 61-ročný pán... Hoci  herectvo nikdy neštudoval a k nakrúcaniu filmov sa dostal náhodou, napriek tomu si ho každý pamätá dodnes.

Broněk Černý (61) mal to šťastie, že bez toho, aby sa o to sám nejako zvlášť usiloval, získal to, po čom túži každý herec. Slávu, popularitu, uznanie... Bol neherec a spôsob, akým sa dostal k filmovaniu, bol jedna veľká náhoda.

Postavu v Troškovej trilógii dostal vlastne vďaka omylu. Zúčastnil sa s kamarátom konkurzu na komparz. Lenže si pomýlili dátum a prišli práve v deň, keď sa vyberali herci pre hlavné alebo vedľajšie úlohy. Keď už tam bol, skúsil to a čuduj sa svete, vyšlo to! Herectvu sa potom venoval už len výnimočne, napriek tomu účinkoval v desiatich filmoch.

Broněk Černý žije s rodinou v Strakoniciach neďaleko Hoštíc a keď má čas, niekedy sa vraj zastaví na kus reči so Zdeňkom Troškom. Zahral si napríklad aj v Troškovom prvom Kameňáku. Od čias nakrúcania trilógie Slunce, sneo... sa však poriadne zmenil, napokon, veď je to už pán v rokoch. Pribral, trochu mu ubudli vlasy, nosí fúzy, ale zostal mu jeho úsmev. Dnes sa živí ako vodič kamiónu.

Venca Konopník sa neskutočne zmenil, tak vyzerá dnes! FOTO

Na nakrúcanie trilógie spomína veľmi rád a preto sa aj rád zúčastnil na premiére muzikálu Slunce, seno, jahody, ktorý sa mu veľmi páčil. Filmový Venca Konopník si dokonca zapózoval aj spolu s muzikálovým predstaviteľom Vencu Konopníka Filipom Hořejšom.