Na rozhodnutie o tom, že kultúrne podujatia sa môžu konať maximálne pre päťdesiat ľudí, zareagovala svojsky muzikantka Dorota Nvotová (39).

 

„Predám prvých aj posledných päťdesiat lístkov na svoj koncert. Jeden za sto eur. To by mohlo stačiť na pokrytie nákladov na akciu aj honorár. Priatelia, toto sa volá politická satira,“ skonštatovala sarkasticky z postele, kde leží s covidom po embólii. Kontroverzné nariadenie ministerstvo následne opäť zmenilo.  

Pauzu v muzicírovaní si Dorota nedala ani počas covidových prázdnin. Za svoj najnovší album s názvom TEN oroduje aj na sociálnej sieti.  

Ak sa Vám môj posledný album TEN páči,  zahlasujte za neho na radioheads. Ešte nikdy som nezískala ani len nomináciu. Asi aj preto, že mi to bolo jedno. Hudba predsa nie je súťaž. Nedá sa obodovať. Mám hudbu, kto má viac? Mám koncerty, mám reálnych fanúšikov ktorých vidím a počujem spievať pod pódiom. Teraz je to inak. Nevidím Vás, nepočujem. Nepočujem ani seba, od embólie neudýcham ani frázu spevu. Teraz s covidom to bude asi ešte horšie. Budem na sebe makať, aby keď sa otvoria koncertné sály, som bola schopná v nich smelo a sebavedomo stáť. Teraz mám len tú omáčku. Lajky, shares, pozitívne komenty, a áno- súťaž. Teraz by to pomastilo. V dňoch temnoty a neistoty," odkázala fanúšikom dcéra excelentného muzikanta Jara Filipa a herečky Anny Šiškovej. 

Viac FOTO z Nvotovej pozoruhodného života v GALÉRII