Súkromné archívy občas vydajú neskutočné poklady. Jeden taký v tom svojom objavil bývalý tajomník Karla Gotta Honza Adam. Na dávnej fotke je okrem iných aj Karel Gott na pamätnom "zájazde" na Kubu, kde pred štyridsiatimi rokmi spolu s spolu s Orchestrom Ladislava Štaidla účinkoval na koncertnom turné.

Karel je na fotka zachytený tak, ako ho jeho fanúšikovia až tak často nevídali. Bol totiž len v plavkách, ale hornú časť tela mal zahalenú. V tom čase sa Karel pýšil ešte obzvlášť štíhlo postavou, a preto sa na nej snažil trochu popracovať, nech vyzerá... „Karel už vtedy pracoval na vrchu tela, a zostával teda radšej zahalený, aby mu tie svaly nikto nezávidel. To s obľubou hovorieval,“ zaspomínal dojato Adam.

Karel Gott na dávnej FOTKE. Aha, čo skrýval?

Celkom inak ako Karel Gott si svoj pobyt na Kube užíval Felix Slováček. Ten ako známy milovník žien namiesto predvádzania sa v plavkách dal prednosť baleniu kubánskych krásavíc. „Mali sme tam niekoľko koncertov, a Kuba nevedela, ako by nám – ako socialistická krajina – poriadne zaplatila. Poslali nás teda na najluxusnejšiu pláž Varadero, kde nás ubytovali v hoteli Intercontinental. No a tam nám dali pásky na ruky, to som zažil vôbec prvýkrát, a mohli sme si objednať, čo sme chceli!“ zaspomínal Slováčik na pobyt v Karibiku. „Na drahé drinky sme pozývali tie krásne a chudobné tanečnice…“ prezradil Slováček.