To je rozdiel! Ivana Gottová zreje ako víno. Práve oslavuje štyridsiate šieste narodeniny a u nej určite platí, že čím je staršia, tým lepšie vyzerá. V mladosti vyzerala ako sivá myš, ani sa nechce veriť, že dokázala zbaliť Karla Gotta.

Ivana bola s Karlom Gottom najdlhšie zo všetkých jeho žien, rovných 20 rokov. To, že sa bývalá zdravotná sestra dala dokopy z božským Kájom, bolo pre jej mamu neuveriteľné: "Mamičke som to vtedy povedala radšej po telefóne. Jej reakciu v tvári som nevidela, ale aj tak bolo poznať, že je veľmi prekvapená. Povedala asi niečo ako: Robíš si srandu?!," zaspomínala si Gottová v rozhovore pre Magazín Dnes.

S Karlom Gottom sa Ivana Macháčková, ktorá sa neskôr živila ako produkčná a asistentka hollywoodskych hviezd, zoznámila na jar roku 1999 počas odovzdávania televíznych cien TýTý, to mala len 23 rokov. Chodiť spolu začali až o rok neskôr, v čase po Karlových 60. narodeninách, keď sa spevák rozišiel so svojou veľkou láskou Marikou Sörösovou. Ivana mala vtedy 24 rokov, ale už vtedy vedela, ako si získať známeho milovníka žien, aby potom už viac nemal oči pre iné ženy.

Čím si Ivana získala božského Káju? Hlavne mu nenadbiehala, ako mnohé z jeho predchádzajúcich žien, nechala sa dobýjať. Pri provom stretnutí mu ani nedala svoje správne telefónne číslo, keďže boli vtedy obidvaja zadaní. Počas prvých rokov ich vzťahu sa bývalá zdravotná sestra vyznamenala viac, než ktorákoľvek z jej predchodkýň. Keď Karel Gott v roku 2003 počas oslavy svojich 64. narodenín dostal ľahšiu mozgovú príhodu, poskytla mu prvú pomoc a dokázala sa o neho patrične postarať, kým prišla záchranka. Ivana sa však Gottovi zapáčila nielen svojím správaním, ale chcela sa mu páčiť aj svojím výzorom.

Ivana Gottová na FOTO z mladosti. Čo na nej ten Gott videl?

Ivane pripadal jej nos príliš dlhý a navyše na ňom videla hrbolček. Cítila, že je ako partnerka českého Slávika pod drobnohľadom. Preto sa ešte ako Macháčková rozhodla svoju vizáž zmeniť. Aj keď božský Karel na jej nošteku nič zlé nevidel. "Mne sa Ivankin nosánek veľmi páčil. Ak ho kvôli mne chcela mať ešte krajší a podstúpila zákrok, tak si to veľmi cením," povedal Gott. Ivana sa teda zverila do rúk vyhláseného plastického chirurga Jána Měšťáka. "Nehnevajte sa. Ja vám nič nemôžem potvrdiť. Len ak ma poprosí pacient, aby som hovoril," povedal Měšťák. V každom prípade, Ivane plastika nosa veľmi prospela, veď pozrite FOTO v GALÉRII.