Keď na jar minulého roka zavítala aj na Slovensko pandémia nového koronavírusu, všetci pokorne dodržiavali všetky pravidlá. Celá krajina zrazu okrem talentu v kváskovaní objavila v sebe krajčírske zručnosti, a tak celoplošne šila rúška. Mestská hromadná doprava zívala prázdnotou a po prvotnej hystérii, keď sa skupovali nepotrebné suroviny namiesto potravín posilňujúcich imunitu, nakupovanie v supermarketoch našlo svoj systém. Zdá sa však, že vážnosť druhej vlny pandémie už málokto berie na vedomie. Uzavretie krajiny svojsky vyriešilo viacero celebrít.

Vysmieva sa?

Napríklad Dara Rolins sa na Instagrame už niekoľko dní chváli štylizovanými momentkami z výletu vo Vysokých Tatrách. „Vyrazila som si do rozprávky nadýchnuť sa tatranského vzduchu,“ uviedla 21. januára slovenská speváčka žijúca v Českej republike. K dráždivej fotke nezabudla pridať lokalizáciu Majláthovej chaty pri Popradskom plese.

Príspevok so zasneženou rozprávkovou scenériou rozpútal nočnú moru. „Aj ja by som rada do Tatier, ale môžem len na sto metrov od domu. Či z Česka sú Tatry bližšie?“ zapojila sa do búrlivej diskusie pod príspevkom Karolína Reseková, šéfka slovenského fanklubu Karla Gotta. Iným prekážalo, že Rolins takýmto spôsobom vyjadrovala neúctu zdravotníkom, ktorí mesiace zachraňujú krajinu a na dovolenku ani len nepomyslia. „Výsmech nám, obyčajným ľuďom. Len nechápem, prečo ja behám v skafandri na covidovom oddelení a nemôžem ísť ani na po***té Morské oko, ešte aj tam sú policajti,“ posťažovala sa jedna zo zdravotníčok. Svojej kedysi obľúbenej speváčke prisľúbila, že zruší sledovanie jej profilu. A to netušila, že Daru zvykne v Tatrách hostiť rodina odsúdeného milionára Jozefa Majského.

„Chápem, že ľudia strácajú trpezlivosť, sú naštvaní, bezradní, citliví na každé gesto, akciu/reakciu,“ začala sa vzápätí kajať Dara Rolins. „Myslím, že aj úsmev na fotke je v súčasnosti vlastne dokonalou provokáciou. Nikdy mi nenapadlo, že sa raz budem musieť obhajovať a vysvetľovat, prečo som ‚doma‘, na Slovensku. Neviem o zákaze, že otestovaná, zdravá nemôžem prísť na Slovensko pracovať.“

FOTO Dary Rolins či Ivana Táslera, ako sa za čudných okolností rekreovali v horách, nájdete v GALÉRII>>

Podľa stále platného uznesenia bol na Slovensku zákaz vychádzania od 1. do 26. januára 2021 od 5. do 1. hodiny nasledujúceho dňa. Nevzťahoval sa na cestu späť z rekreačného zariadenia, kam osoba vycestovala pred 29. decembrom. O nariadenie sa Rolins môže opierať, ak by sa vyskytovala iba v okrese Poprad. Opatrenia totiž povoľujú pohyb v prírode iba za takýchto okolností. V prípade, že by mala speváčka neodkladné pracovné povinnosti, lockdown môže porušiť, iba ak jej zamestnávateľ neumožňuje prácu z domu. Podľa všetkého potrebovala prírodné zábery do nového diára, ktorého vydaním sa v príspevku vyhráža. „Nemyslím si, že keď svoj hnev obrátite proti mne a pošlete ma späť do Česka, bude táto situácia lepšia,“ uzavrela speváčka