Keď Karel Gott dostával otázku, ktorú pieseň má zo svojho repertoáru najradšej, Lady Carneval nikdy nespomenul. A to aj napriek tomu, že mu priniesla obrovskú slávu, súťažil s ňou na festivale v Riu de Janeiro Zlatý kohút 1968, preložili ju do tridsiatich šiestich jazykov a nezaobišiel sa bez nej žiaden jeho koncert.

Až vďaka knihe o Ladislavovi Štaidlovi s názvom Posledný z mohykánov, ktorú napísala Michaela Remešová, vyšla najavo celá pravda vzniku tohto hitu.

Oklamaný Gott 

Ako je známe, Lady Carneval skomponoval Karel Svoboda a otextoval Jiří Štaidl. Karel Gott a Karel Svoboda sa v minulosti neraz vyjadrili, že napísaná bola za hodinu a pol. „Najlepšie piesne sú tie, ktoré vypľuje nadšenie,“ vysvetľoval Gott. A Karel Svoboda zašiel aj do podrobností. „Jirko sľúbil Karlovi, že hudbu bude mať do rána hotovú. Tak sme sa zišli u mňa v byte, spravili sme si žúr a v tom volal Karel Gott. Oklamali sme ho, že ju už napísaná. Múza nás ale pobozkala až o štvrtej ráno. Stačilo, aby Jiří povedal dve slová. To prvé bolo „lady“ a to druhé „karneval“. Keď bol v najlepšom, zasadol som k piánu a ráno bola naša Lady Carneval naozaj na svete,“ povedal slávny autor.

Pozrite si tiež GALÉRIU unikátnych záberov ... 

Chceli svetový hit a... mali ho 

Najzaujímavejší detail, ale vynechal. Anna Štaidlová, manželka Ladislava Štaidla tvrdí, že istú úlohu vo vzniku Lady Carneval majú aj účinky marihuany. „Karel Svoboda, alebo Jirko Štaidl vymyslel, že pod vplyvom marihuany zložia svetový hit. Tak sme sa zišli u Gotta vo vile v Strašniciach. Rovnako ako sme to videli vo filmoch, všetci sme si jednu dali. Keď sme ju vyfajčili, naraz sme dostali vysmiatu náladu. Karel Svoboda sa pozrel ako visia poháriky nad barom a smial sa tak, že takmer spadol zo stoličky. A keď som sa prišla pozrieť na Svobodu ako skladá ten svetový hit, rozplakala som sa smiechom, že sú tam čierne a biele klávesy. V ten večer samozrejme nenapísali nič. Lady Carneval vznikla až na ďalší deň a veľmi rýchlo. Nejaké dozvuky drog tam ešte mohli byť,“ pripustila. 

Karel svoju Lady Carneval sprevádzal do konca života. Pozrite na jeho nefalšovanú radosť, keď ju krátko pred smrťou zaspieval pred publikom v Bratislave