Robo Opatovský (48) sa narodil na Vianoce, no jeho detstvo bolo plné trápenia, zloby a príkoria, ktoré mu spôsobovala vlastná matka. Až s odstupom mnohých rokov nabral odvahu prehovoriť o preplakaných rokoch, keď mu hrozilo, že skončí v detskom domove.

Detstvo v krčme 

Jeden z najpopulárnejších a najpríjemnejších slovenských spevákov Robo Opatovský sa nenarodil ako z lásky plánované dieťa. „Keď mama otehotnela, mala osemnásť a otec devätnásť rokov. Krátko po mojom narodení išiel otec na vojnu a ja som zostal s mamou sám,“ začína svoju spoveď. Matka  - tínedžerka výchovu bábätka nezvládala a iné to nebolo, ani keď Róbert z plienok vyrástol. „Z toho obdobia si pamätám len krik. V noci nebola doma a cez deň som často radšej sedával na schodoch nášho pavlačového bytu a utiekal som sa k zvieratám. Vyrastal zo mňa samotár a introvert. Akurát dedko ma brával so sebou do zafajčenej krčmy,“ hovorí. Rodičia budúcej speváckej hviezdy síce uzavreli manželstvo, ale dlho nevydržalo. Ako bolo v socialistickom zriadení zvykom, malého Róberta súd pridelil do opatery matky. „Stalo sa to aj napriek tomu, že o mňa nejavila záujem,“ poukazuje na praktiky minulého zriadenia Opatovský.

Odpustil jej   

Situácia sa vyhrocovala a postupne sa stávala neúnosnou, keď Robova matka začala čoraz viac holdovať alkoholu. „Keď už hrozilo, že pôjdem do detského domova, vzal si ma k sebe otec. Mama sa so mnou mohla stretávať každú nedeľu od desiatej do dvanástej, no aj to napokon neraz premárnila,“ povzdychol si. Svoje chyby si uvedomila, až v časoch, keď Robo študoval na konzervatóriu. „Chcela naprávať všetko, čo sa dialo v minulosti, ale ja som už bol rebel. Nestál som o to. Alebo som sa len bál nášho stretnutia,“ krčí ramenami.

Mamu sa rozhodol vyhľadať až po mnohých rokoch, keď sa mu narodila dcéra Hanka. „Chcel som sa s ňou podeliť o šťastie a odpustiť jej. K nášmu stretnutiu napokon neprišlo, pretože dva dni po narodení dcéry mama zomrela. Alkohol a lieky jej výrazne podlomili zdravie,“ konštatuje a upriamuje pozornosť na skladbu Odpúšťam z albumu Môj život.

V texte sa vyspieval so svojich najintímnejších emócií. „Kdesi vnútri duše pýtam sa, či ťa trápi žiaľ, keď chce vedieť tvoje svedomie, ako som sa mal. Keď si sa stále niekde flákala, dávala prednosť nočným hrám. Nezrelá a nestála a ja som spával sám. Lenže už sa dávno nehnevám, vzácny pokoj niekde v srdci mám. Niečo ma šťastím hreje, sám dieťa mám, neopustím, nikdy ho nenechám. Môj otec ten stále pri mne stál, bez teba ma s láskou vychoval. Kvôli nemu zmieril som sa s tým, snáď raz ťa pochopím,“ spieva vo svojej najosobnejšej piesni. 

Pozrite si v našej GALÉRII zábery, kde Robo Opatovský so svojou rodinou našiel svoje životné šťastie

Vypočujte si emotívnu skladbu Odpúšťam v ktorej Robo Opatovský spieva o alkoholizme a flákaní svojej matky

Mohlo by vás zaujímať: