Daniela Peštová (48) je svetovou topmodelkou už takmer tridsať rokov. Na absolútnom výslní sa drží vďaka svojmu prirodzenému pôvabu a ideálnym mieram, ktoré nestratila ani po troch pôrodoch. V dnešnom svete modelingu však byť krásnou nestačí. Novému trendu sa musela prispôsobiť aj ona.  

Ďalšia pracovná náplň

Daniela Peštová otvorene priznáva, že prestíž modelky sa meria do značnej miery aj počtom priaznivcov na sociálnych sieťach. „Je to tak. Keď klienti hľadajú modelku, viac ako jej miery ich zaujíma, koľko má lajkov na sociálnej sieti. Aj preto som na instagrame tak aktívna. Je to pre mňa akoby ďalšia pracovná náplň,“ vysvetľuje prečo nemá problém zverejňovať súkromné zábery so svojimi deťmi a manželom Pavlom Haberom. Nefotografuje však bez rozmyslu. „Dávam si veľký pozor, aby fotografie neboli provokatívne a aby neodhaľovali niečo, kam by som v rámci svojho súkromia nechcela zájsť. Všetky tie zábery sú akýmsi mojim verejným albumom,“ vyznala sa.   

Nový trend

Do vrcholového modelingu sa dostala už ako osemnásť  ročná a z pozície svetovej topmodelky nemá problém byť morálnou oporou novým nádejným tváram tejto branže. Pravidelne ju preto vídame na súťaži Elite Model Look, ktorá vychovala a vystrelila do sveta už nejednu svetoznámu modelku. Inak tomu nebude ani tento rok. O pár dní sa v Španielskej sále pražského hradu, kde sa pravidelne koná finále tejto súťaže dokonca stane čestnou predsedkyňou poroty. „Som rada, že z tejto pozície môžem podporiť nádejné talenty na začiatku ich modelingovej kariéry. Dôležitú úlohu pri výbere hrá charizma, energia, profesionalita, ale aj prezentácia na sociálnych sieťach,“ pripomenula exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ opäť nový trend, ktorému sa musia nádejné modelky prispôsobiť.