Za talentovaným štylistom Janom Pokorným smúti veľa známych osobností, ktoré sa s jeho odchodom nedokážu vyrovnať. A z ich reakcií na jeho úmrtie sa skladá mozaika o síce úspešnom, ale veľmi citlivom človeku. Jedna z jeho kamarátok Simona Krainová mu venovala tieto srdcervúce slová: "Zhasol si svoje nádherné svetlo v očiach a do tých mojich si vlial slzy… maj sa tam krásne, zlato…maj sa tam lepšie…nájdi, čo si hľadal…nájdi seba a pokoj v duši. Zapaľujem sviečku a púšťam The Kelly Family a „An Angel“……na cestu. Ty vieš….Honzi."

Aj podľa Marty Jandovej bol Jan Pokorný skvelý a dobrý človek. Pritom v útlom detstve zažil to, čo nechce zažiť žiadne dieťa. Ako malý totiž našiel doma svojho otca mŕtveho, spáchal samovraždu rovnako, ako on teraz. Jan sa z tej traumy nedokázal nikdy spamätať, a keď mu neskôr po vážnej chorobe odišla aj mama, zostal na svete celkom sám.

Jeho jedinou rodinou sa stal jeho vtedajší partner, manažér butiku s luxusnými hodinkami v Parížskej ulici v Prahe Yuri Karchev, s ktorým žil v registrovanom partnerstve desať rokov, čiže bol jeho manželom. Žiaľ, ich vzťah neprežil pandémiu korony a po toľkých rokoch sa rozišli. Jan tak zrejme stratil najbližšieho človeka.

 

Jan žil roky v registrovanom partnerstve s týmto mužom! FOTO

A hoci na party deň pred svojou nečakanou smrťou všetkým predstavoval nového priateľa Martina, s ktorým mal byť šťastný, kto vie, či slová piesne od Celine Dion nevenoval na rozlúčku práve svojmu "exmanželovi": „Myslím na tvoje pery a spôsob, akým bozkávajú. Je toho toľko, čo mi chýba. Sedel si na pláži, stále si bol na dosah. A bez teba som sa necítil slobodný. Všetky spomienky pôsobia ako kúzlo, všetky tie boje vyzerajú tak sladko, všetko, čím sme boli, moja láska, je tragické. A ty si to posledné, čo potrebujem. Tak som položil tucet ruží pre milenca, ktorého som stratil,“ znie časť textu piesne.

Faktom však je, že prípravy jeho pohrebu sa chopila jeho kamarátka, herečka Jitka Schneiderová, známa napríklad z kultového filmu Samotáři. A pomocnú ruku pri príprave pohrebu jej ponúkol práve jeho exmanžel Yuri Karchev.