Medzi pozvanými pravdepodobne nebola. Napriek tomu v pondelok večer dorazila kontroverzná postavička slovenského šoubiznisu Alex Wortex (28) na módnu prehliadku v luxusnom bratislavskom hoteli a pri pohľade na ňu sa mnohým obracal žalúdok. Na seba si nevzala takmer nič. Intímne partie medzi nohami si však zahalila mŕtvou chobotnicou a potrela sa červenou farbou, ktorá mnohým pripomínala krv.

"Módne" kreácie Alex Wortex nájdete v GALÉRII.

Niektorí mali pre šokujúcu performance pochopenie, iní ju posielali na psychiatriu. Šéfka Bratislavských módnych dni (BMD) Mária Reháková skôr inklinovala k druhej skupine. Pohár trpezlivosti jej pretiekol i napriek tomu, že odhalené telá sme videli aj na prehliadkovom móle. Wortex okamžite zaradila na čiernu listinu, no nepomohlo. Na druhý deň sa Alex na miesto činu vrátila. Udalosti potom nabrali rýchlý spád.

Prekročila hranice vkusu

Pre módu má Mária Reháková dlhoročné pochopenie, ale pondelkovú prezentáciu Alex Wortex neocenila. Naživo ju pritom nevidela.  Instagramová postavička z akcie odišla pomerne skoro a na afterpárty sa so šéfkou BMD nestretli. No keď si na druhý deň Reháková, ktorá módne dni organizuje vyše desať rokov, pozrela Alexine fotografie v médiách, oblial ju pot. Mŕtve zviera v rozkroku bola silná káva už aj pre ňu. „Určite mám svoje hranice. Aj z výchovného hľadiska je to neprijateľné. Bratislavské módne dni sledujú tiež deti, o módu sa zaujímajú už aj mladé dievčatá,“lamentovala pred nami, hoci kontroverzná Wortex navštevuje BMD už niekoľko sezón.

Pokračovanie na ďalšej strane >>