Ondrej Borončo, ktorého môžete poznať z ôsmej série reality šou Farma, prežíva najťažšie momenty v živote. Prišiel o celý svoj majetok.

Pred pár dňami, 20. novembra, vypukol požiar v obci Zázrivá na Orave. Do tla zhorela chalupa, ktorá patrila práve bývalému farmárovi Ondrejovi Borončovi. Škoda sa odhaduje na neuveriteľných 400-tisíc eur. V čase požiaru bol Ondrej v chalupe a ledva z tohto nešťastia vyviazol živý. "Ďakujem všetkým za podporu. Žijem a to je hlavné, dom zhorel celý, úspory a všetky veci. Ale život ide ďalej,“ napísal k fotke, na ktorej je celý obviazaný, keďže má na 20 percentách tela popáleniny druhého stupňa. 

Majiteľ sa živil podnikaním v oblasti agroturistiky a v drevenici ponúkal aj ubytovanie. Požiarom prišiel o celý svoj majetok a úspory, ktoré nemal v banke, ale doma. "Je to nešťastie, dnes sa to môže hocikomu stať. Ľudia by si mali hlavne viac vzájomne pomáhať. Peniaze, domy boli aj budú, dôležité je zdravie," povedal Televízii Markíza muž, ktorý mal veľké šťastie, že požiar prežil.

Foto Ondreja z nemocnice nájdete v GALÉRII

Uhasiť požiar, ktorý zahltil chalupu, nebolo jednoduché. "Pri príchode hasičov bol požiar v rozvinutej fáze horenia, preto vytvorili niekoľko hasiacich stanovísk. Vodu sme museli na miesto požiaru zabezpečovať kyvadlovou dopravou pomocou cisterien. Pre veľké zadymenie hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi,“ povedal pre SME okresný riaditeľ dolnokubínskych hasičov Dušan Bakoš. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania, deň pred tragédiou však mala v chalupe prasknúť voda.