Monika Babišová (45) na verejnosti bočí od svojho manžela, českého premiéra Andreja Babiša. Myslí si totiž, že bez neho je menej nápadná. Tak nám vysvetlila, prečo na nedávnu módnu prehliadku na Pražský hrad vyrazila v spoločnosti kamošiek.

Odvrátená tvár

Verejnosť ju pozná ako vždy luxusne oblečenú, ovešanú drahými šperkami a kabelkami. No keď sme sa s ňou naposledy pustili do reči, priblížila nám aj odvrátenú tvár svojho imidžu. „Je pravda, že najviac utrácam za oblečenie. Je to však len pre manželovu reprezentáciu. Doma chodím pokojne aj v teplákoch. Keď niekedy pôjdete cez Průhonice, kde bývame, je veľmi pravdepodobné, že budem mať na sebe legíny alebo tepláky,“tvrdila.

Na upratovanie má Babišová domácu paniu, ale niektoré práce si podľa jej slov uzur­puje robiť sama. „Periem, umývam riad, nakupujem potraviny a napríklad žehlenie mám veľmi rada. Počúvam pri tom Haberu a Elán. Relaxujem,“ vymenovala slovenských umelcov ako správna manželka rodáka z Bratislavy. „Aj tieto šaty mám od slovenského módneho dizajnéra Michaela Kováčika,“ ukázala na svoju spoločenskú róbu. Bez okolkov tiež priznala, že šiat má tak veľa, že má pre ne vyhradenú celú jednu miestnosť. „Mám ich všetky v izbe pre hostí,“smiala sa.  

Vzhľadom na poriadne tučné konto Andreja Babiša si Monika zvykla, že ju označujú za zlatokopku. „Je to nepríjemné, ale chápem, že si to ľudia myslia, keďže je o dvadsať rokov starší. Zoznámili sme sa v čase, keď som mala dvadsať, on štyridsať a rozhodne nemal miliónový majetok. Preskočila medzi nami iskra, ale náš vzťah sme začali budovať až neskôr, keďže sme boli obaja zadaní,“ dodala.

Viac FOTO dvojice nájdete v GALÉRII.