Čo sa totiž životných partnerov týka, skáče z extrému do extrému. Momentálne prežíva vášnivú lásku s raperom, ktorý sa pýši tým, že mu v žilách koluje rómska krv. No začiatkom roka 2016 chodila moderátorka s mužom, ktorý by možno mal námietky. V kruhoch bojujúcich proti každej forme fašizmu ho totiž považovali za postavu bratislavskej neonacistickej scény.

Aj on prahol po šoubiznise

Martina Balaďu spomínala Jasmina, keď rozbiehala moderátorsku dráhu, v rozhovoroch a chválila sa ním aj na sociálnych sieťach. Veď spolu chodili dva roky. No potetovaný športovec jedného dňa zbalil kufre a odletel do Austrálie, kde aj zostal. „V Sydney hrá americký futbal za úspešný klub. Už na Slovensku bol kľúčovým hráčom bratislavskeho Monarchs a nadobudnuté hráčske skúsenosti úspešne vniesol do austrálskeho klubu. Som na neho veľmi hrdá,“ tvrdila Jasmina krátko predtým, než sa rozišli. Asi preto sa nikto nezaoberal, kto jej úspešný chlap vlastne bol.

Martin Balaďa má na bruchu vytetovaný nemecký názov Petržalky.
Martin Balaďa má na bruchu vytetovaný nemecký názov Petržalky.
Zdroj: FACEBOOK

Existuje celkom slušná fotodokumentácia, dokazujúca, že Balaďa sa pohyboval v prapodivných kruhoch. Za povšimnutie stál už len jeho šatník. Podľa loga na tričku sa radil do petržalského gangu s neonacistickou orientáciou Magda Dankova crew. Obľúbil si aj náckovsku značku Thor Steinar, ďalej tričko s nápisom Krátky proces, čo je známa náckovská kapela, ale na hrudi nosil aj logo neonacistickej organizácie Blood & Honour. Nešlo len o skryté symboly, odkazujúce na hitlerovské časy. Zabával sa na festivale Veneto Summer, kde vystupovali kapely s popevkami ako „Zdvihnite pravice, hajlujte s nami, volajte sieg hail!, večer je váš“. Zatiaľ čo mladý Balaďa na snímkach popíjal pivo, chlapíkom obďaleč zvláštne vystreľovali pravice pred hlavu. Takže keď sa v roku 2008 zjavil ako komparzista v markizáckom seriáli Normálna rodinka, antifašistická verejnosť nemohla zostať ticho.

Do sitkomu s Petrom Marcinom prišiel Jasminin dnes už bývalý partner zrejme provokovať. Navliekol sa do policajnej uniformy a ako muž zákona sa pred kamerami mihol aj s Michalom Dragúňom, známym pod prezývkou Pavúk. Toho znalci poznali ako speváka neonacistickej kapely Ancestors. „Svedectvom je naše hnutie, árijský duch nevyhynie a biely človek nezabudne! Povstaňme, bieli muži, Židia kočujú, pripravíme pascu spolu, tentoraz to musí vyjsť! Seig heil!“ spieval Dragúň v jednej zo svojich mnohých skladieb. Nečudo, že sme sa o netradičný počin komerčnej televízie v tom čase začali zaujímať. „Ide o opakovaný prípad, keď sa na obrazovke televízie zjavili známi neonacisti. Zdá sa, že začínajú prenikať do týchto vôd, čo dodáva odvahu všetkým neonacistom, ktorí si s radosťou pozrú svojich parťákov. Tým sa vlastne pre nich, takpovediac, legalizuje všetko to zvrátené a trestné, čo neonacizmus propaguje, a to vnímam ako veľmi nebezpečné,“ komentoval pre PLUS 7 DNÍ angažovanie Dragúňa a Balaďu Matej Pavlík zo združenia Enough, ktoré sa zaoberá výskumom novodobých totalitných ideológií.

Šokovaní tvorcovia sa v Markíze hneď pustili do preverovania a kontroverzných účinkujúcich sa z komparzu chystali vyraziť. No aj keď sa Martin Balaďa presunul k protinožcom a nie tak dávno na Facebooku zverejnil fotografiu svastiky, teda symbolu hitlerovského Nemecka, Jasmina akoby prejavy neonacizmu nerozpoznávala. Dodnes za bývalým frajerom stojí. „On určite nie je neonacista. Neverím tomu. Každý, kto ho pozná, vie, že je to normálny, slušne vychovaný chalan. Poznala som aj jeho rodinu,“ hájila moderátorka expartnera, ktorý má dodnes na bruchu vytetovaný nápis Engerau (nemecký preklad slova Petržalka - pozn.red.).

V každom prípade, Alagič stihla za svoj mladý život postretať naozaj kadekoho. Muži, s ktorými sa doteraz zaplietla, by už vydali na román. „Fakt? Všetkých chlapov, čo som v živote mala - a nebolo ich veľa -, boli dobrí ľudia. Myslím, že okruh ich známych to môže dosvedčiť. Som mladá baba, nikdy som nemala extra vážny vzťah, možno to prichádza s vekom. Ja som si len tak spontánne užívala život a bolo to fajn. V mojich očiach to boli dobrí muži,“ vysvetlila nám. Nevedno, či so sladkou alebo s predstieranou nevedomosťou.