Hoci blondíne z tváre nemizne úsmev, aj ona má svoje tajomstvá. Komička Eva Evelyn Kramerová (31) týždenníku PLUS 7 DNÍ priznala vážne zdravotné ťažkosti, ktoré ju odviali do Maďarska. K našim susedom odcestovala s nádejou, že jej tam odborníci pomôžu. „Moje zdravotné problémy trvajú už dlhší čas. Počula som, že v jednom centre by to vedeli liečiť, a preto som sa rozhodla, že tomu dám šancu,“ neotáľala Evelyn s odpoveďou. No pri otázke, o aké konkrétne problémy ide, veľa neprezradila. „Svoju zdravotnú stránku veľmi nechcem rozoberať. Je to príliš osobné.“

Po Petre a Adele

Evelyn pobyt na vychytenej klinike v Siófoku odporúčali dve kolegyne zo slovenského šoubiznisu, moderátorka Adela Vinczeová a herečka Petra Polnišová ho už okúsili na vlastnej koži. Komička vďaka nim vedela, do čoho ide, a preto vraj nemala strach ani bujné predstavy. „Veľa som o tom komunikovala s Adelou a Petrou, ktoré tu už boli a všetko absolvovali,“ povedala nám v telefonickom rozhovore priamo z ajurvédskeho centra pri Balatone.

Zdravie máme len jedno a treba sa oň starať najviac, ako sa dá. Niekedy sa mi stane, že naň pozabudnem, pretože práca, povinnosti a zábava, ale telo vám to rýchlo pripomenie, keď naň pozabudnete,“ skonštatovala blondína, ktorá je na pobyte už viac ako tri týždne. Na klinike okrem iného liečia choroby pohybového aparátu, poruchy metabolizmu či odstraňujú toxíny z organizmu. Pacientom prečisťujú žalúdok pomocou špeciálnej stravy a rôznych bizarných kúr, je preto možné, že Evelyn sa zbavuje kilogramov.

Hektické dni

Ajurvédske pobyty v minulosti okúsil herec Jozef Vajda, speváčka Katka Knechtová či influencerka Zuzana Plačková. Netaja sa tým, že očista a čas strávený sám so sebou majú pre človeka blahodarné účinky. „Mne nerobí problém byť sama so sebou, keďže aj žijem sama,“ tvrdí Evelyn s meditačným pokojom.

Nie každý má možnosť niečo podobné si vyskúšať, lebo nejde o lacnú záležitosť. Preto nás zaujímalo, ako vyzerá deň strávený v podobnom centre. „Ráno vstanete, urobíte si rannú hygienu a idete na jogu. Potom nasledujú raňajky a masáž, ktorá je celkom drastická. Opäť cvičím, naobedujem sa a čaká ma akupunktúra, po ktorej idem opäť na masáž. A ukončím to večerou. Je to celkom hektické, čo by som predtým nepovedala,“ upresnila zabávačka.

Evelyn verí, že sa po príchode domov bude cítiť výrazne lepšie. „Dúfam, že moje zdravotné problémy sa vyriešia. A poviem pravdu, že keď som tam bola prvý týždeň, tak som si úplne vypla telefón. Myslím, že aj psychické zdravie je dôležité a mali by sme sa oň starať.“

Na žúr si počká

Komička pri Balatone oslávila svoje tridsiate prvé narodeniny, ktoré sa od tých predošlých veľmi líšili. „Prišli mi kvety od kamarátov, dostala som kvety aj od skupinky Slovákov, s ktorými sedím pri obede. Bolo to iné, ale krásne. Aj od hotela som dostala kyticu a nechýbala kopa prianí a telefonátov. Bol to skvelý deň vďaka spoluliečebnej partii, ale aj veselým masérom, ktorí mi púšťali pesničku Happy Birthday. Oslavy ešte dobehnem doma s rodinou a najbližšími priateľmi.“

Nie je tajomstvo, že Evelyn sa priatelí s komikom Ferom Jokeom. Práve on bude bezpochyby medzi prvými na zozname pozvaných na dodatočnú oslavu. Dvojica má blízky vzťah, ktorý sa začal v detstve a posilňuje sa tým, že v súčasnosti sú susedmi a nechýbajú časté návštevy. „Večerné drinky si nedávame, ale ranná kávička u mňa je pravidelná,“ vysvetľuje Kramerová.

FOTO Evelyn v GALÉRII >>

Práve jej môže byť komik vďačný, že ho nakopla a on rozbehol úspešnú „instagramovú kariéru“. Dnes má Fero o niekoľko tisíc sledovateľov viac ako ona, no rozhodnutie postrčiť ho Evelyn neľutuje ani ho nevníma ako konkurenciu. „V mojom prípade je pomoc priateľom nezištná, mňa rozosmieva celý život a mala som pocit, že by bolo škoda, aby to neukázal aj ostatným. Ja sa len niekedy hnevám, že nie som taká aktívna ako on, ale je pravda, že posledné tri roky si dávam od sociálnych sietí odstup,“ uzavrela nová Evelyn, ktorú čaká ešte niekoľkodňový oddych na pobyte v Maďarsku.