Ocitla sa v dobrej spoločnosti. Zora Czoborová (55) roky učí iné ženy správne cvičiť, aby schudli, žili kvalitne a boli vitálne. Sama dobre vie, aké je to mať nadváhu a komplexy. Veď v prvom ročníku na vysokej škole pribrala šestnásť kilogramov a potom sa prácne vracala do formy, až sa stala štvornásobnou majsterkou Slovenska vo fitnese. Dnes radí mužom, ale predovšetkým ženám rôznych vekových kategórií, jednou z nich je aj bohatá šľachtičná so sídlom v zahraničí.

Ušli z Československa

Trénerka celebrít i bežných ľudí Zora Czoborová vyštudovala telovýchovu a biológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a zviditeľnila sa v roku 1994, keď vyhrala súťaž Fitneska Slovenska. Dnes má päťdesiatpäť rokov a jej postava vyzerá lepšie ako mnohých mladých slečien. Pre Slovenky je vzorom, ale vyhľadávajú ju i dámy spoza hraníc. Medzi nimi sa objavuje urodzená európska aristokratka. Ich stretnutie však nebola čistá náhoda.  „Dlhoročne ma sleduje na sociálnych sieťach a cvičí na moje videá na YouTube. Napriek tomu, že žije v Prahe, spoločne s kamarátkami sa pred rokom prvý raz zúčastnila na mojom fitpobyte,“ prezradila nám Czoborová, ako sa zoznámili.

Titul grófka, ktorým sa jej priateľka „hrdí“, získala po svadbe. Zaujímavosť je, že manželovi rodičia žili v Československu, ale počas okupácie ušli a usadili sa vo Francúzsku. Zora identitu aristokratky úpenlivo stráži. „Nerada by som hovorila o ich rodine, rešpektujem ich súkromie,“ odvetila nám fitneska. Prezrádza len to, že s pani grófkou komunikuje naším jazykom. „Miluje ľubozvučnú slovenčinu a mne zase chýba čeština, lebo ju u nás už veľmi nepočuť.“

Sídlo s vinicami

Zora Czoborová začiatkom októbra prijala pozvanie urodzeného páru a navštívila ho na zámku na juhu Francúzska. Rozľahlé sídlo s bazénom, obrovskými záhradami a vinicami neďaleko mesta Marseille si vraj vlastnoručne zrekonštruovali. Kúpili ho ako ruinu a s prácami neprestali dodnes, stále hniezdočko rozširujú a zveľaďujú. „Nádherný predĺžený víkend som si užila ako hosť pána grófa a jeho manželky. Život na zámku. Nádhera. Ďakujem, V. P.,“ neodolala fitneska a pochválila sa vtedy na sociálnej sieti.

Inak by vraj na prvý pohľad nikto nepovedal, že tajomná V. P. má urodzený titul. „Denne chodí do práce, ktorú miluje, dnes má jedno z najvychytenejších kaderníctiev v celej Prahe. Je to normálna ženská, ktorá nemá žiadne maniere a je ku každému milá. Aj s kamarátkami boli na niekoľkých našich pobytoch a o dva týždne idú so mnou do Ománu,“ netají slovenská fitneska.

FOTO V GALÉRII

S aristokratkou si do oka podľa slov fitnesky padli hneď. „Už vtedy mi avizovala, trištvrte roka dopredu, že by ma rada pozvala na svoju oslavu narodenín, či mám voľno,“ prezradila Zora, ako sa rozvinulo ich priateľstvo a ako sa ocitla v honosnej rezidencii. Rozdiely však medzi „svojimi“ ženami robiť nebude. „Všetky sú si v mojich očiach rovné. Keď sa cvičí som prísna, a motivačne kričím na každú rovnako. Makať musia všetky rovnako. Je mi jedno či je to to žena v domácnosti, učiteľka, lekárka, či pani grófka,“ zasmiala sa Zora Czoborová na záver.