Tip na článok
Výmena obrúčok: Vilo Rozboril v momente, keď mu jeho vyvolená nastokáva svadobný prsteň.

Utajené zábery: POZRITE SA, ako to vyzeralo na SVADBE Rozborila a Novotnej

Vilo Rozboril a Alexandra Novotná sú už niekoľko dní manželia.

Galéria k článku (9 fotografií )
Pondelkový sobáš len za prítomnosti svedkov: Trval necelých tridsať minút, miesta pre hostí boli prázdne.
Dohodli sa na jednom priezvisku: Z úradu v Dunajskej Lužnej už vyšli Rozborilovci.
Dunajská Lužná, 26. 6. 2017: Krátko po druhej poobede sa pred obecným úradom objavil Vilo Rozboril a Alexandra Novotná.

Každého, kto čakal okázalosť a verejné divadlo, zaskočili. Moderátor Vilo Rozboril (50) a lekárka Alexandra Novotná (48) sa rok po tom, ako spolu začali žiť, vzali. Urobili tak v absolútnej tajnosti len za prítomnosti dvoch svedkov, sobášiaceho a matrikárky. Skromný obrad bez akejkoľvek pompéznosti prebehol vo všedný deň.

Vilo Rozboril a Alexandra Rozborilová šokovali malou tajnou svadbou: Prečo nemali okázalý sobáš?

FOTO: Na záberoch Vila Rozborila sa pobavíte. Takto vyzeral pred 19 rokmi!

Rozborilova frajerka Sandra si dala na Vilovu 50-ku poriadne záležať: Nečakaná polnoc!

Pondelkový sobáš len za prítomnosti svedkov: Trval necelých tridsať minút, miesta pre hostí boli prázdne.
Pondelkový sobáš len za prítomnosti svedkov: Trval necelých tridsať minút, miesta pre hostí boli prázdne.
PLUS 7 DNÍ

Svoje áno si povedali v pondelok na Obecnom úrade v Dunajskej Lužnej. Bez svojich detí, ďalšej rodiny a priateľov. „Nebolo to veľké, ale veľmi milé,“ prezradil nám čerstvý ženáč Vilo Rozboril. O nič však neprídu ani najbližší, podľa našich informácií pre nich novomanželia pripravili párty.

Rozboril o novej prominentnej partnerke: Sandra je dokonalejšia ako ja!

Rozboril a Novotná: Najprv dom, teraz svadba?

Kiska si zlízol kritiku od Vila Rozborila. Všetko kvôli Kotlebovi!

Na kaštiele sú už veľkí

Pondelkový sobáš dokázali Alexandra a Vilo utajiť, vedeli o ňom naozaj len najbližší. „Boli informovaní a uzrozumení. Aj to chápali a teraz sa tešia na rodinnú udalosť, ktorá prebehne v pokoji a bez stresu,“ povedala nám nevesta, ktorej svedčila blízka kamarátka, moderátorka Erika Judínyová. Ženíchovi zase išiel za svedka bratranec Tibor. „Je aj krstným otcom mojej dcéry, celoživotne sme si veľmi blízki,“ ozrejmil. Keďže v dedine Rovinka, kde novomanželia už rok žijú, na obecnom úrade nesobášia, odskočili si do vedľajšej obce. Zatiaľ čo ženích na deň D zvolil modrý oblek, nevesta si vystačila s elegantnými kokteilovými šatami s červenou aplikáciou.

Dunajská Lužná, 26. 6. 2017: Krátko po druhej poobede sa pred obecným úradom objavil Vilo Rozboril a Alexandra Novotná.
Dunajská Lužná, 26. 6. 2017: Krátko po druhej poobede sa pred obecným úradom objavil Vilo Rozboril a Alexandra Novotná.
EMIL VAŠKO

„Dala som si ich ušiť asi pred rokom a vedela som, že si nájdu svoju príležitosť. Za ten rok sme na žiadnej párty neboli, aj mi bolo smutno, lebo sa mi veľmi páčili,“ smiala sa Alexandra, ktorej na ruke svietila klasická obrúčka zo žltého kovu. „Obrúčky máme tradičné. Teraz sú v móde rôzne kamienky, ale Sandra to odmietla, chcela klasickú. Nič sme si tam nevygravírovali ani nevyšívali žiadne dátumy, ani nič podobné,“ dodal moderátor, ktorého život už takmer dvadsať rokov sledujeme, takpovediac, v priamo televíznom prenose. Voľba „nemediálnej“ svadby tak trochu prekvapuje. „Keďže máme nejaké životné skúsenosti, povedali sme si, že čím striedmejšie to prebehne, tým to bude pre nás lepšie. Chceli sme sa vyhnúť akejkoľvek okázalosti, ováciám, foteniu cez plot smerom na kaštiele, chateau a neviem čo všetko. Nebude sa odčepčovať, rozbíjať taniere ani nič podobné. Máme pocit, že sme na to sme už veľkí,“ vysvetlil jednoducho.

Rozborilov lekár, ktorý skončil ako bezdomovec: Máme informácie z jeho misie v Afrike! Ide mu tam o život!

Rozboril a Novotná: Zaobstarali si spoločné hniezdočko!

Iba Rozborilová

V prípade moderátora a lekárky nejde o prvé manželstvo, no obaja svorne tvrdia, že nechcú porovnávať ani robiť zo svadieb súťaž. Pozerajú sa do budúcnosti, ktorá bude spoločná. Práve preto Alexandra od pondelka začala používať manželovo priezvisko. „Ani som neuvažovala o ničom inom. Neteším sa na zmenu dokladov, lebo neznášam chodiť po úradoch. Ale zase - čo by človek z lásky neurobil,“ usmiala sa na nás čerstvá pani Rozborilová.

Len svedkovia: Spolu s nimi prišla Erika Judínyová a Vilov bratranec Tibor, ktorí svedčili
Len svedkovia: Spolu s nimi prišla Erika Judínyová a Vilov bratranec Tibor, ktorí svedčili
EMIL VAŠKO

Rozhodnutím vzdať sa mediálne známeho priezviska svojho nastávajúceho zaskočila. „Samozrejme, bola o tom reč, ale bolo to čisto na výsostnom rozhodnutí Sandry. Áno, trošku ma to prekvapilo, ale v dobrom. Teším sa, ale nie preto, že má teraz moje meno, ale preto, že máme spoločné meno,“ priznal moderátor a Alexandra ho zastavila. „Mne sa to, naopak, veľmi páči. Môžu na to byť rôzne názory. V niektorých iných krajinách si nechávajú pôvodné priezviská, v Španielsku máme priateľov, ktorí sú zobratí. A ona je veľmi nešťastná, lebo by sa chcela volať po manželovi, hovorí - veď ja som jeho.“

Aj tajné zásnuby

Dvojica sa zasnúbila ešte počas vianočných sviatkov. Nie priamo na Štedrý večer, keď doma sviatkovali s celou rodinou. Až keď osameli, Vilo spravil, ako vraví, „prstienkovú akciu“. Bez veľkých romantických scén, dokonca si ani nepokľakol. „Pokiaľ si pamätám, tak nie. Skôr preto, že som mal pocit, že v tej chvíli nepotrebujem robiť teatrálne gesto, proti ktorému inak nič nemám, ale zvážil som, že vážnosť alebo serióznosť to bude mať aj bez toho.“ „Dobre si zvážil,“ odvetí mu Alexandra, ktorá okrem obrúčky nosí prsteň s briliantom. „Veľkosť síce netrafil, musela som si ho dať zmenšiť, ale vkus áno,“ povie.

Také peklo Rozboril ešte neriešil: Besnenie alkoholickej matky a jej druha! Malú dcérku dobili tak, že skončila v nemocnici!

FOTO Rozboril prichytený s frajerkou v nákupnom centre: Ako dvaja študáci!

Mali to byť šaty na párty: Kokteilky nakoniec Alexandre poslúžili inak.
Mali to byť šaty na párty: Kokteilky nakoniec Alexandre poslúžili inak.
MATEJ KALINA

Na zásnuby bola už pripravená. „Táto téma sa u nás skloňovala naozaj dlho, dlho. Vlastne by som povedala, že od začiatku nášho vzťahu bolo jasné, že sa raz vezmeme.“ Aj preto najbližších vôbec nevyviedli z rovnováhy. „Keď sme to napísali dcére Katke, asi hodinu nám posielala také tie videá, ako oscarová sála povstane a tlieska. Alebo sa spustí ohňostroj. S láskavým humorom reagovali všetci.“ Moderátora asi najviac uzemnila vlastná mama. „Povedala mi - Sandra je skvelá žena, prosím ťa, nepokaz jej to,“ zasmeje sa Vilo a Alexandra dodá: „Mala som pocit, ako keby to moja mama čakala, nebola to pre ňu žiadna veľká novinka, keď vidí, že nám to funguje.“

Rozpočet na svadbu (1): Koľko si vyčleniť na poplatky

Markíza spúšťa novinku Čas na svadbu za 4 dni

Slováci myslia na rozchod a delenie majetku už pred svadbou

Nie je to len papie

Novomanželia nakoniec zvolili čo najjednoduchší koncept, ale aj bežný deň v týždni. Celkom náhodným spôsobom. Alexandra si však dátum 26. 6. 2017 skontrolovala. „Pozerala to numerologicky a vyšlo jej, že je v poriadku. Verím síce na to asi ako na piatok trinásteho, ale okej, overili sme si to,“ vtipkoval Vilo, ktorý sa vzdal všetkých tradícií. „Povedal som Sandre, že keby sa chcela lúčiť so slobodou, samozrejme, umožním jej to za predpokladu, že nebude aj mňa nútiť lúčiť sa. Som už unavený a nechcelo sa mi ani ,páchnuť‘ z domu,“ vtipkoval Vilo a Alexandra s pochopením dodala, že sa cíti podobne.

EMIL VAŠKO

Najbližších a priateľov z osláv však nechceli vynechať. „Istým spôsobom je to vážna vec, vážime si ich, tak ešte urobíme doma v záhrade oslavu pre najbližšiu rodinu a kamarátov,“ potvrdili nám. Hostina pre blízkych by mala prebehnúť v najbližších dňoch. Niektorí pozvaní však vôbec netušia, že bude svadobná. „Nechceli sme ich vystavovať emočným poryvom, aby nemali stresy zo zháňania darčekov. Nakoniec, príbory, hrnce, taniere a obliečky máme,“ hovorí ženích a nevesta dodáva: „Dokonca dvojmo.“ Nevšedné bude aj poňatie svadobnej cesty. „Nič, čo by sme tak nazývali, nechystáme. Ale dobre, že ste pripomenuli. Možno v lete niekam pôjdeme a nazveme to svadobná cesta. Ale bude to asi ďalší kurz španielčiny,“ zauvažuje nahlas nevesta. Čo sa teda vlastne zmení na vzťahu novomanželov? „Poznáme sa pätnásť rokov, chodíme spolu rok a štvrť, z toho rok žijeme v jednom dome. Tešíme sa veľmi, ale v reálnom živote sa asi nič nezmení. Vôbec nejde o to, že by sa nedalo bez svadby žiť. Veď mnohí to tak robia. Napriek tomu - prečo nespraviť vo vzťahu deklaráciu, že patríme k sebe aj formálne,“ povedal na záver Vilo Rozboril. „Ak niekto hovorí, že je to len papier, nemyslím si to. Ten papier niečo symbolizuje, minimálne záväzok. Asi by sme boli radi, aby sme ho naplnili. A držíme si v tom palce.“

VIDEO Plus 7 Dní