Porezané ruky, nechty od hliny či náruč plná domácich vajíčok. Áno, takto aktuálne vyzerajú dni moderátorskej stálice Adriany Polákovej (45), ktorá sa prednedávnom rozhodla pre životnú zmenu. Po štrnástich rokoch sa rozlúčila s kolegami a so štábom markizáckeho Telerána a rozhodla sa ísť za svojím srdcom. To dobyl ítečkár Christian Kneissl, ktorého spoznala v roku 2017 práve v rannej šou, kde sa objavil ako hosť. Aj keď to vraj nebola láska na prvý pohľad, slovo dalo slovu a dvojica roky fungovala vo vzťahu na diaľku. Tomu mal byť koniec. Partneri totiž získali romantické hniezdočko v Rakúsku, otázne je, ako si pracovný život zariadil moderátorkin milý.

Miesto pre romantikov

Brunetka sa už niekoľko dní chváli novým domovom, ktorý sa zároveň má stať spoločným biznisom. Adriana a Christian si kúpili sídlo v rakúskom Burgau, ktoré sa nachádza približne dvesto kilometrov od Bratislavy. Dvojica sa iste musela buchnúť po vrecku, keďže nielen kaštieľ, ale aj obrovský park, ktorý má asi jeden hektár, patria k historicky chráneným pamiatkam. Sídlo v malej štajerskej dedine dal niekedy na prelome 18. a 19. storočia postaviť Karl Batthyany a neskôr ho kúpila priemyselná rodina Borckenstein-Quirini. V roku 2010 v kaštieli nakrúcali nemecko-rakúsky romantický film Liebe mit Hindernissen.

Dnes je na celom objekte opäť veľa práce, zanedbaná je nielen záhrada, ale aj takmer prázdny interiér. Teda až na kuchyňu, päť kachľových pecí, posteľ a jeden malý gauč. Moderátorka si z prerábania a nutnej úpravy objektu ťažkú hlavu nerobí, práve naopak. Denne sa chváli fotografiami, ako maká v záhrade. Neštíti sa ani namáhavých či špinavých prác.

Obetovala sa?

Pred pár dňami za pomoci odborníkov dala dokopy historickú fontánu v zámockom parku. Na niektorých záberoch vidieť aj jej partnera Christiana, ktorý buď jazdí na malom traktore s vlečkou, alebo posedáva pred počítačom na terase. „Nový office dočasne,“ komentovala jeho improvizovanú kanceláriu Adriana. Podľa portálu linkedin.com však Christian pracuje vo švajčiarskom Zürichu, pred pár mesiacmi sa stal šéfom IT oddelenia v novej firme a svoj džob opisoval ako „full time“, teda na plný úväzok.

FOTO v GALÉRII

Práce tak podľa všetkého zostanú najmä na slovenskej moderátorke a influencerke. Z prerábania si však šikovne spravila vlastnú reality šou - na sociálnu sieť neustále pridáva zábery toho, čo robí a čo sa jej v ten deň podarilo skrášliť. Naposledy avizovala, že pomaly sa obhliada za skupinou robotníkov, aby v zime upravili interiér kaštieľa a na jar budúceho roka mohli penzión otvoriť. K tomu, či moderátorka naďalej bude musieť udržiavať vzťah na diaľku, sa však odmietla vyjadriť.