Tip na článok

VÁCLAV MIKA a jeho tehotná priateľka: Ženatý riaditeľ RTVS s rozvodom váha. Čo je za tým?

Ženatý Václav Mika čaká dieťa s mladou partnerkou, no ak sa rozíde s manželkou, môže prísť o veľa.

Galéria k článku (28 fotografií )
Kristína dnes: Pracuje v medzinárodnej spoločnosti.
Ples v opere 2015: Ďalšie ročníky už partneri vynechávali.
Otcom po päťdesiatke: Vašo Mika si čoskoro splní sen.

Pikantná novinka generálneho riaditeľa RTVS možno verejnosť zaskočila, no v kuloároch bratislavskej smotánky zostal prekvapený málokto. O kríze v manželstve Václava Miku (53) sa špekulovalo už minimálne rok. No Andrea Miková (56) ju svedomito vyvracala.

Šéf RTVS Václav Mika, ktorý čaká dieťa s priateľkou, má už o rozvode jasno: Takto sme sa dohodli s manželkou!

„Ani sa tomu nesmejem, lebo je to hlúposť. My sme partneri, ktorí budú stále spolu. Veľmi ma prekvapuje, že sa na to pýtate,“ povedala nám pred pár týždňami na módnej prehliadke, na ktorú si vyšla v spoločnosti kamarátky. Ktovie, či už vtedy vedela, že jej manžel sa s veľkým očakávaním pripravuje na otcovské povinnosti.

Minulý týždeň sa totiž prevalilo, že Václavovi Mikovi porodí dieťa podstatne mladšia partnerka a že s manželkou sú už dva roky odlúčení. Ako je potom možné, že šéfovi telerozhlasu sa do rozvodu príliš nechce? Sú za tým majetky alebo bude Vašovi chýbať manželkina kuchyňa? Alebo ju má jednoducho rád?

VIEME PRVÍ! Ženatý riaditeľ RTVS Václav Mika sa stane otcom: Bábätko čaká s mladou priateľkou!

Zobrali sa v kostole, podľa Andrei to bola osudová láska. Dnes čaká Vašo dieťa s inou.
Zobrali sa v kostole, podľa Andrei to bola osudová láska. Dnes čaká Vašo dieťa s inou.
Archív A.M.

Nikdy si neliezli na nervy

O súkromí Václava Miku sa toho nikdy veľa nevedelo.

S tmavovlasou Andreou sa zoznámil, ako inak, v televízii. „Takže je to stará televízna láska,“ prezradil raz a manželka v inom rozhovore povedala: „Myslím, že bola, verím na ňu, bolo tam niečo možno až osudové. Mala som pocit, že tohto človeka poznám celý život. Samozrejme, že po prvom pohľade nastal druhý, tretí, desiaty a stý, kým sme si povedali, že my dvaja naozaj chceme spolu žiť.“

Rozvedený šéf parlamentu Andrej Danko: Nová milenka už u neho prespáva

No zatiaľ čo on si budoval kariéru na očiach verejnosti, manželka mu vytvárala zázemie. Ale aj sama sa realizovala - podnikala s kozmetikou, mimochodom, s matkou Patrície Vittekovej Darinou Rolkovou. Dnes je spolumajiteľkou luxusnej reštaurácie na nábreží Dunaja, ale realizuje sa aj autorsky. Ako novinárka pracovala od roku 1990 v rôznych periodikách a ešte vlani uverejňovala svoje články v lifestylovom magazíne.

Exkluzívne pre PLUS 7 dní: O rozvode prehovoril aj Fedor Flašík, ktorý momentálne býva v záhradnom domčeku

Adrenalínový rafting vo Venezuele.
Adrenalínový rafting vo Venezuele.
Archív A.M.

Skvelé je to, že moja manželka nestavia svoju kariéru na mojej. Čiže je manželkou generálneho riaditeľa, ale má svoj vlastný biznis a vlastné záľuby. Trávime čas spolu ako manželia a nie ako generálny riaditeľ so svojou manželkou. Sme jednoducho partneri,“ rozrozprával sa raz Vašo Mika, na akých princípoch funguje jeho manželstvo.

Markízačka Kalisová a jej muž Šmahel: Hrajú sa na zaľúbencov, no chystajú rozvod. Vieme, čo je za tým!

„Pre mňa je spoločné zázemie veľmi dôležité. Keby ste poznali jej kuchyňu… Myslím si, že harmonický vzťah môže byť aj vtedy, keď ľudia nie sú od rána do večera spolu. Naopak, nelezieme si na nervy. Takže si spoločný čas fajn užívame. Obaja radi cestujeme, vnímame nové veci. Sme dosť rodinne založení, rodina v širšom zmysle slova je pre nás oboch veľmi dôležitá,“ dodal.

FOTO Polnišovú nezastavili ani kilá navyše: Rozvod, manželstvo s cudzincom i nemocnica

Partneri však spoločné deti nemali, aj keď po nich vždy túžili. Podľa našich informácií chvíľu uvažovali o adopcii, ale nakoniec tento nápad zavrhli. „Ja som bola naklonená tejto myšlienke, ale spoločne sme sa na tom nedohodli. Obavy z toho, že by to nemuselo vyjsť, že by si dieťatko u nás nezvyklo alebo by sa vyskytli nejaké komplikácie, boli silnejšie ako naša túžba po dieťati,“ vyznala sa pred rokmi Andrea Miková a opísala aj to, ako život bez detí ovplyvnil ju a manžela.

Rozvod storočia?! Miliardové manželstvo Beckhamovcov krachuje

Ples v opere 2015: Ďalšie ročníky už partneri vynechávali.
Ples v opere 2015: Ďalšie ročníky už partneri vynechávali.
Emil Vaško

„Boli to dosť vážne skúšky nášho vzťahu, ale skôr nás posilnili a spojili, ako rozdelili. Bol to on, kto stál vo vážnych situáciách vždy pri mne. Aj preto si ho veľmi vážim.“

Majetok v realitách

Takmer za tridsať rokov spoločného života sa partneri mohli sústrediť na kariéru, vďaka čomu nadobudli aj nemalé majetky. A nejde len o apartmán na Donovaloch, kam radi spoločne chodia. Len v Bratislave môžu Mikovci hovoriť o niekoľkých nehnuteľnostiach. V Starom Meste, kde Václava Miku často v lete vídať v záhradných reštauráciách, s manželkou vlastnia tri byty. Ďalší byt majú v Rači a pred pár rokmi v Devíne nadobudli rodinný dom, kde by dnes mala žiť pani Miková.

Vera Wisterová má tesne pred rozvodom: Pozrite, s bratom ktorej našej herečky sa mala zapliesť!

Další byt: V bratislavskej Rači.
Další byt: V bratislavskej Rači.
Emil Vaško

„Vašo sa odsťahoval do bytu v Starom Meste,“ tvrdia jeho známi, že už nejaký čas nežije s manželkou, no čo je pozoruhodné, vraj ani s milenkou. Kristína Maturová (29), ktorá o pár mesiacov privedie na svet Mikovho prvého potomka, zostáva bývať bez otca svojho dieťaťa.

Túžila po sláve?

Mladá blondína, ktorá Václava Miku opantala, nie je verejnosti úplne neznáma. Zviditeľniť sa chcela už pred desiatimi rokmi. Dala sa vtedy nafotiť do módneho magazínu Emma, kde súťažila o titul tvár. Nakoniec naň nedosiahla. Je viac než pravdepodobné, že Kristína sa v tom období živila ako modelka. Dnes pracuje v medzinárodnej spoločnosti v oblasti sprostredkovania poistenia a rizikového poradenstva, zrejme v oblasti ľudských zdrojov. Svojho podstatne staršieho partnera vraj stretla pred troma rokmi vo Vysokých Tatrách.

Ďalší prominentný rozvod! Krach manželstva slovenskej topmodelky a hokejistu po 15 rokoch!

Slávnou chcela byť: V roku 2007 sa mladučká Kristína prihlasila do súťaže Tvár Emmy. Pre módny magazín vtedy pózovala v ateliéri, no víťazkou sa nestala.
Slávnou chcela byť: V roku 2007 sa mladučká Kristína prihlasila do súťaže Tvár Emmy. Pre módny magazín vtedy pózovala v ateliéri, no víťazkou sa nestala.
Dennison Bertram

Netrvalo dlho a v bratislavských kuloároch sa začali šíriť fámy o tom, že šéf RTVS už nežije s manželkou a čoskoro mu potomka porodí iná, no tieto reči sa nepotvrdili. Alebo to len jednoducho nevyšlo? Zdá sa však, že dieťa plánoval a s mladučkou známosťou sa oň pokúšali dávnejšie. Vyšlo to až nedávno.

Šok! Ďalší rozvod v slovenskom šoubiznise: Známy spevák má po 24 rokoch novú frajerku!

„Napriek tomu, že táto téma je výsostne súkromná a veľmi osobná, môžem potvrdiť, že budem otcom a postavím sa k tejto skutočnosti jasne a nevyhýbavo. Ako povedal pápež František: ‚Musíme vidieť každé dieťa ako dar, vítať ho, starať sa oň a chrániť ho‘,“ použil Mika slovník ako vystrihnutý z krízovej komunikácie. A hneď aj doplnil, prečo jeho dlhoročná láska netrpí. „S manželkou žijeme odlúčene a dva roky mimo spoločnej domácnosti. Napriek tomu máme korektné vzťahy a prirodzene som sa jej zveril, že ma čaká otcovská rola,“ dodal pre Plus JEDEN DEŇ.

POZOR tu hrozí rozvod: Koľko mužov prešlo jej posteľou pred sobášom?

Otcom po päťdesiatke: Vašo Mika (vpravo) si čoskoro splní sen.
Otcom po päťdesiatke: Vašo Mika (vpravo) si čoskoro splní sen.
Martin Domok

Mlčia

Václav Mika rozpráva o priam idylických pomeroch v jeho najbližšom okolí. No okrem neho tak doteraz neurobil nikto iný. Tehotná Kristína, ktorá nosí pod srdcom jeho dieťa, nás odbila.

„Žiaľ, nemôžem vám odpovedať na žiadne otázky,“ opakovala do telefónu mladistvým hlasom a keď sme sa jej spýtali, prečo „nemôže“, doplnila: „Ospravedlňujem sa, ale nebudem sa k ničomu vyjadrovať.“

Rozvodová vojna Brangeliny začala: Jolie vytiahla zbraň najväčšieho kalibru!

Andreu Mikovú sme v spoločnosti nevideli celú večnosť. Neuniklo nám, že dvojica sa nenápadne vytratila z bratislavského Plesu v opere, ktorému už dva roky dali košom. Manželka po riaditeľovom boku chýbala aj počas vlaňajších veľkolepých osláv šesťdesiateho výročia Slovenskej televízie. „Viete čo, necítila som sa dobre, mala som zdravotné problémy,“ uviedla na druhý deň večer, ktorý strávila s kamarátkou Darinou Rolkovou. „Samozrejme, pozerala som to v televízii, bolo to vcelku príjemné a dôstojné. Veľmi som sa tomu tešila,“ dodala zázračne vyliečená pani Miková.

vernou kamarátkou: Andrea Miková sa roky priatelí s mamou Patrície Vittekovej Darinou Rolkovou. Naposledy si vyšli spolu na módnu prehliadku.
vernou kamarátkou: Andrea Miková sa roky priatelí s mamou Patrície Vittekovej Darinou Rolkovou. Naposledy si vyšli spolu na módnu prehliadku.
MARTIN DOMOK

A my sme načali tému, o ktorej sa v bratislavských kuloároch špekulovalo celé mesiace. Že s manželom sa rozchádzajú. „Je to hlúposť. My sme partneri, ktorí budú stále spolu. Veľmi ma prekvapuje, že sa na to pýtate,“ uzavrela Andrea Miková dohady.

A koncom roka svoje slová potvrdila aj v praxi - na Silvestra sme ju s manželom stretli na Donovaloch. Z oboch vyžarovala maximálna spokojnosť. A na tom sa podľa mnohých ich známych v dohľadnom čase nič nezmení. „Vašo má svoju ženu veľmi rád, určite s ňou zostane a nerozvedie sa,“ zhodujú sa viacerí známi Mikovcov. A reakcia šéfa verejnoprávnej televízie ich dohady len potvrdzuje: „Rozvod aktuálne nie je téma. Papier v tejto chvíli nie je kľúčový, v prvom rade hľadím na záujmy svojich blízkych.“

V dobrom: Zimnú lyžovačku strávili manželia spolu.
V dobrom: Zimnú lyžovačku strávili manželia spolu.
Martin Domok
VIDEO Plus 7 Dní