S Nesrovnalom takmer pred rokom súperili vo voľbách na primátorskú stoličku. Či budú opäť rivali, sa uvidí. Podľa Miku ešte žiadne rokovanie neprebehlo.

Podľa kuloárnych informácií by ste mohli byť novým riaditeľom Markízy. Dostali ste takú ponuku?

Presne - skutočne môže ísť iba o kuloárne informácie! V realite neprebehlo žiadne rokovanie a nedostal som žiadnu záväznú ponuku. Bolo by to aj predčasné, keďže trans­akcia bude uzatvorená až po odobrení všetkých regulačných orgánov v rámci trhov, na ktorých operuje CME. A to je dlhodobý proces!

Rokovali ste niekedy s pánom Kellnerom?

Nie. Nerokovali sme, ani sme sa nestretli. Navyše Markíza, povedzme si úprimne, predstavuje z objemu celého obchodu menej podstatnú časť.

Poznáte sa s Petrom Kellnerom?

No poznáme... Pána Kellnera som videl párkrát, keď bol ešte v Nove, a potom na nejakých podujatiach v Prahe, ale to už je veľa rokov.

Kupec Peter Kellner
Kupec Peter Kellner
Zdroj: Richard Gonda

Čo si ako bývalý riaditeľ Markízy myslíte o predaji televízie krátko pred parlamentnými voľbami? Ako ju to ovplyvní?

Neovplyvní ju to nijako. Do volieb, predpokladám, nedôjde k žiadnym zmenám. Ani v programovej, ani v personálnej štruktúre Markízy. Je vylúčené, aby nadnárodná mediálna transakcia sledovala nejaké ambície v našich nastávajúcich parlamentných voľbách.

Ďalším skloňovaným kandidátom na riaditeľa TV Markíza je Ivo Nesrovnal, s ktorým ste sa bili o stoličku primátora Bratislavy. Aké dnes máte vzťahy?

Ako hovoríte - bili. Kampaň bola ostrá a vyhrotená! Po voľbách sme sa už nestretli. V minulosti sme mali, nazval by som to, vyvážený vzťah.

VÝBORNÍ KAMARÁTI Bývalý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal má prekvapivý vzťah s Kellnerom.
VÝBORNÍ KAMARÁTI Bývalý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal má prekvapivý vzťah s Kellnerom.
Zdroj: TASR