Príčinou jeho smrti bolo zlyhanie srdca, na problémy s ním spojené bol umelec dlhodobo liečený. O skone manžela prehovorila jeho manželka, bývalá herečka, politička a diplomatka Magda Vášáryová. So svojimi pocitmi sa zverila v relácii Zrcadlo na rozhlasovej stanici Český rozhlas Dvojka, všimol si Blesk.cz.

"Šesť rokov od manželovej operácie som vedela, že sa čas kráti. A keď to šesť rokov viete, tak s tým vnútorne pracujete. Teší ma vedomie, že odišiel šťastne a kráľovsky. Komu sa podarí odísť počas sekundy a na doskách svojho divadla za potlesku publika? Je to vec, ktorá vás cez samotný odchod prenesie. Nie som sentimentálna. Bola som to ja, kto viedol a organizoval domácnosť,“ porozprávala herečka, ktorá je už viac než pol roka vdovou.

"Dnes je pre mňa dôležité jeho odchod ustáť. Žili sme spolu 40 rokov. Nemali sme klasické manželstvo, nevysedávali sme večer pri televízii, často sme boli preč. Ja som medzičasom bola osem rokov veľvyslankyňou vo Viedni a vo Varšave, zatiaľ čo muž zostal v Bratislave, kde mal svoje divadlo. Nedá sa povedať, že by som sa cítila osamelo, som zvyknutá byť sama. Dôležité ale pre mňa je vrátiť sa k tomu malému dievčatku, pretože to je tá primárna energia, ktorú som mala, a predsa len sa jej nechcem vzdať,“ vysvetlila 73-ročná Vášáryová.

FOTO Lasicu a Vášáryovej nájdete v GALÉRII.

Priznala, že sa vždy bála, že umrie prvá práve ona. "Položila som si otázku, prečo niektorí veľmi ťažko nesú odchod partnera. A dospela som k záveru, že je to preto, že od neho boli závislí. Ja som na Milanovi závislá nebola. Naopak som sa vždy bála, že skôr odídem ja. Nemám takú genetickú výbavu, akú mal môj muž. Bála som sa, ako by to tu zvládal, ako by si s ním poradili dcéry, pretože som ho príšerne rozmaznávala,“ povedala vdova po Lasicovi. S hercom má dve dnes už dospelé dcéry Hanku a Žofiu.