Kedysi pred rokmi pobláznil predstaviteľ Šimona Pláničku z komédie Slunce, seno, jahody nejednu mladú devu. Začínajúci mladý herec Pavel Kikinčuk sa účinkovaním v Troškovej komédii dostal do povedomia, hoci v ďalších dieloch si už nezahral. Názory na dôvody sa rôznia. Pavel Kikinčuk tvrdí, že nakrúcanie ďalšieho dielu premeškal, keďže bol s rodičmi na dovolenke v zahraničí. Scenárista Petr Markov to však vidí inak. Na film sa totiž zniesla značná kritika, pre mnohých bol príliš "ľudový", a tak mladý ambiciózny herec už v pokračovaní nechcel účinkovať.

V komédii bol Šimon Plánička ako fešný budúci inžinier dobrá partia aj pre jeho filmové partnerky. Pobili sa o neho rovno dve dedinské krásavice, Blažena a Miluna. Mimo kamier však mladého herca očarila predstaviteľka filmovej sprievodkyne Helenky Vlasta Meszárošová. "Tak boli sme všetci mladí a krásni," nostalgicky zaspomínal po rokoch predstaviteľ Šimona Pláničku.

Šimona Pláničku by ste dnes už nespoznali, aha, ako vyzerá!

Od čias nakrúcania komédie Slunce, seno jahody uplynulo už 37 rokov. Z filmového Šimona Pláničku je dnes 62-ročný pán v "najlepších rokoch". Hoci sa herec Pavel Kikinčuk od čias nakrúcania poriadne zmenil, stále vyzerá veľmi dobre, a to je z neho už dvojnásobný starý otec. Od svojej jedinej dcéry Kamily sa totiž dočkal vnuka Jindřicha, ktorý má už tri roky, a pred pár týždňami privítali do rodiny aj dievčatko.

Zo "Šimona Pláničku" je dvojnásobný dedo, toto sú jeho vnúčatá >>