Jediná manželka Karla Gotta (†80) Ivana (45) stála pri mužovi svojho života rovných dvadsať rokov, a hoci ju jeho fanúšikovia ani kamaráti príliš nemuseli, napokon uznali, že nikto pre Karla neurobil toľko, ako práve ona. A to nielen v začiatkoch ich vzťahu, ale najmä v posledných rokoch Karlovho života, keď to bolo obzvlášť náročné.

Ivana by pre svojho Karla aj dýchala, keby mu tým vedela pomôcť, ale viac sa urobiť nedalo. Musela sa aj s dcérami zmieriť s osudom. Po smrti Karla Gotta sa stiahla z očí verejnosti, ale v súkromí stále naďalej "pracovala" pre Karla. Ivana si totiž vzala pod palec všetky akcie spojené s odkazom jej manžela.

Pandémia korony síce urobila v mnohých veciach Ivane škrt cez rozpočet, napriek tomu sa však snaží veci, ktoré začal ešte Karel Gott na sklonku svojho života, doviesť do úspešného konca. Koncerty venované pamiatke svojho muža musela presunúť na ďalší rok, ale iné veci sa jej snáď podarí zrealizovať.

Aha, čo odhalila Ivana Gottová! Mal by z toho radosť aj Karel?

Na jeseň, ak neprepukne ďalšia vlna pandémie korony, by sa snáď už konečne mohla uskutočniť slávnostná premiéra celovečerného dokumentárneho filmu Karel. Ale k nedožitým 82. narodeninám Karla Gotta sa jej podarilo zrealizovať vydanie jeho autobiografickej knihy, na ktorú sa už tešia jeho fanúšikovia tak v Česku, ako aj na Slovensku. A potom odhalila ešte jedno nečakané prekvapenie, dala to dokopy s... Veď čítajte v Galérii.