V júli, len týždeň po 65. narodeninách, ktoré nestihol ani osláviť, prišiel nečakane o milovanú manželku, speváčku Andreu Fischer (†47). Bez varovania zomrela v spánku a našiel ju práve Otto Weiter (65). Zobudiť sa vedľa mŕtvej manželky by položilo aj silnejšieho chlapa a nie toho, ktorému srdce pracuje na tretinový pohon. Riešil to po svojom - práca, alkohol, cigarety, až kým neskolaboval aj on. Takmer šesť týždňov v nemocnici otočilo jeho vnímanie života a sveta o 180 stupňov. Veci, ktoré sa zdali dôležité, už dôležité nie sú.

Nová žena

Weiterovým živobytím však zostáva spev, napriek tomu sa do práce Otto nehrnie. "Vnútorne aj na hlase cítim, že som ešte slabý. Keby aj prišlo vystúpenie, tak žiadne skákanie do hľadiska či na debny nebude. Moje pohyby určite budú opatrnejšie," povedal spevák exkluzívne pre aktuálne vydanie týždenníka PLUS 7 DNÍ. Priznal však, že už nahrával "nejaké svoje sólové veci"

Okrem toho chystá tiež spoluprácu s novou speváčkou, ktorá po jeho boku vystrieda zosnulú manželku. "Hudobníci už majú podklady pre duetá, ktoré chcem naspievať - verím, že čoskoro. Plánujem spoluprácu so speváčkou Petrou Maxin, ale zatiaľ je to v štádiu príprav. V rámci hudby i textov chcem dávať von autorské veci. Zase mi začína byť krátky deň. Pretože kopa vybavovačiek, kopa práce v záhrade, aj psy sa dožadujú svojho času a chcem aj tvoriť," pozerá sa do budúcna už optimistickejšie.

FOTO so speváčkou Petrou Maxin, ktorú si Otto Weiter pozval do svojho hudobného štúdia, v GALÉRII

Veľký rozhovor s Ottom Weiterom, ktorého sme navštívili v jeho dome v Zálesí, nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ. Dozviete sa tiež:

- čoho všetko sa musel spevák po smrti manželky zriecť

- ako žije vo vile, ktorú zariaďovali spoločne s Andreou Fischer

- čo urobil s manželkinými vecami po jej skone