Česká herečka Veronika Žilková (59) je známa z mnohých filmov, televíznych seriálov či zábavných programov. Našinci si ju ako mladú začínajúcu herečku pamätajú napríklad z už legendárnmho seriálu My všichni školou povinní, z neskorších vecí ju vnímajú napríklad v Troškvých Babovřeskoch. Veronika sa proste celé roky činila, hrala v divadle, nakrúcala filmy či programy v televízii. A stíha toho neúrekom, patrí totiž k workholikom, navyše jej stačí málo spánku.

 

Na to, koľko toho v žiota stihal, je pomerne ťažké pochopiť, ako to zvláda v rodine. Veronika túžila po veľkej rodine, a to sa jej podarilo aj zrealizovať, hoci to v žiote mala pomerne pestré. Je tretíkrát vydatá a vychovala šesť detí, štyri vlastné a dve adoptované. S prvým manželom Jiřím Hanychom má dcéru Agátu, s druhým manželom Markom Navrátilom (†55), ktorý pred štyrmi rokmi náhla zomrel na následky mozgovej príhody, mala dvoch synov, Vincenta a Cyrila. A s tretím manželom Martinom Stropnickým má 15-ročnú dcéru Kordulu. Narodil sa im aj syn Melichar, ale ten zomrel pár mesiacov po narodení. A aby toho nemala málo, adoptovala si aj súrodencov Jana a Markétu.

Pre takúto veľkú rodinu potrebovala Veronika aj veľký dom. Napokon, teraz v starobe vo svojom dome opatruje aj svoju mamu Olgu Žilkovú, ktorá sa dožila úctyhodných 96 rokov. Veronika už vyše 30 rokov žije v Prahe v časti Suchdol a je tam spokojná. Keď uvidíte jej priestranný dom s veľkou  záhradou, ani sa nebudete čudovať. Každý si v ňom nájde svoje miesto, a pomestia sa všetci, aj s partnermi a vnúčatami, keďže až na najmladšiu Kordulu sú už všetky Veronikine deti dospelé a majú buď partnerov alebo už svoje rodiny.

 

Hoci je Veronika žilková veľmi vyťažená žena a svoju prácu miluje, rodina je pre ňu základ. A ako si dobíja baterky? "Tak ako všetky vydaté ženy. Hreje ma pocit, že ma niekto potrebuje," tvrdí Veronika, ktorá urobí pre svojich blízkych všetko, čo je v jej silách. Vyvára a vypeká pre rodinu dobroty, nakupuje, upratuje, stará sa o mamu, varuje vnúčatá, ak treba.

 

Takto vyzerá dom Veroniky Žilkovej>>

 

V päťizbovom dome s obytnou plochou 360 m2 sa má čo obracať. Jej kráľovstvom je priestranná kuchyňa spojená s obývačkou, kde sa pomestí celá rodina, ak chcú byť spolu. K domu patrí aj záhrada o rozlohe 373 m2 a veľký bazén, takže Veronika sa naozaj nenudí. V ich dome býva niekedy poriadne rušno, ale na druhej strane je tam pohoda umocnená príjemnou domáckou atmosférou, veď pozrite si foto v galérii.