O žiadnom inom úsmeve v dejinách slovenského šoubiznisu sa toľko nediskutovalo. Navonok ideál mužských predstáv, dlhonohá štíhla blondínka s modrými očami, sa vďaka nemu stala terčom posmešných útokov. Na kontroverznej veľkosti úst si však Silvia Kucherenko (35), ako sama hovorí, vybudovala kariéru. „Moje pery sú moja značka, nič by som na nich nemenila,“ tvrdí bývalá modelka, ktorá sa stala priekopníčkou plastických úprav u nás. Týždenníku PLUS 7 DNÍ prezradila, ako ku „kačaciemu“ úsmevu vlastne prišla, a priznala tiež, že nedávno musela zaradiť spiatočku. Medzi „vyplastikovanými“ devami v hlavnom meste si už zrejme nepripadala výnimočne.

Terč vtipov

Plné pery dostala rodáčka z Trebišova do vienka, svedčia o tom fotografie z jej tínedžerských čias. Napriek tomu išla ako dospelá do ešte väčších rozmerov a šokovala tak predovšetkým svoje okolie. „Prvý raz som si dala pery zväčšiť, keď som mala, myslím, dvadsaťštyri rokov. Skrátka som ich chcela mať plnšie,“ vysvetľuje svoj zámer. Pravda je, že z marketingového hľadiska sa investícia vyplatila. Silviin profil na Instagrame dnes sleduje vyše päťstotisíc ľudí. Keď sa však obzrie do minulosti, tvrdí, že nekalkulovala. „Nerobila som to ani tak kvôli práci. Aj keď je pravda, že som potom viac robila v zahraničí.“

U Leonarda da Vinci by neprešla: Ešte vlani mala Silvia Kucherenko hornú peru väčšiu než dolnú.
U Leonarda da Vinci by neprešla: Ešte vlani mala Silvia Kucherenko hornú peru väčšiu než dolnú.
Zdroj: Tony Štefunko

Ani sama modelka v tom období nepredpokladala, že sa jej ústa hlboko vryjú do dejín slovenského šoubiznisu. Na Kucherenkovej účet si mnohí radi zavtipkovali, asi najvýraznejšie v roku 2011 Adela Vinczeová. „Na záver si povieme, ako zistíme, že máme fakt zlého plastického chirurga. Po prvé - voláte sa Silvia Kucherenko,“ poznamenala vo svojej televíznej šou. Po sťažnosti modelkinho právnika, že „nebolo nijako preukázané, že Kucherenko má zlého chirurga“, sa známa moderátorka musela verejne ospravedlniť. No vlani si už Silvia robila žarty zo seba aj sama. Nakrútila recesistické video, v ktorom vyzradila, ako to s jej perami „naozaj“ je. „Musím sa podeliť o tajomstvo. Zoberiete si umytú rozkrojenú cibuľu a jemne prikladáte k perám. Robím to už roky a vidíte, že to pomáha,“ vtipkovala Kucherenko s vážnym výrazom v tvári. No na rad prišli aj estetické komplikácie, s ktorými Slovenka s najväčšími perami v tajnosti bojovala.

Prehnala to s kyselinou

Hoci by si niekto mohol myslieť, že Silvia Kucherenko má v ústach silikónovú výplň, nie je to tak. O jej pery sa stará lekárka Slávka Feix, ktorá v prípade prominentnej klientky používa telu vlastný a prirodzený materiál, kyselinu hyalurónovú. „Silviu som prvýkrát ošetrovala približne pred siedmimi rokmi. Vtedy prišla s veľmi prepichnutou hrboľatou hornou perou, ktorú sme nekorigovali ďalším dopichnutím, ako to robili lekári dovtedy, ale rozpustením všetkej kyseliny hyalurónovej rôzneho pôvodu, ktorú tam mala. Trvalo viac ako tri mesiace, než bol celý materiál z hornej a dolnej pery preč. Používa sa na to enzým hyaluronidáza, ktorý štiepi. Zákrok je veľmi nepríjemný, keďže ide o enzymatickú reakciu a môžu pri tom vzniknúť rôzne reakcie. Napriek tomu Silvia tento zákrok podstúpila,“ vysvetľuje známa lekárka. Ako dodáva, modelkina pera bola aj po náročnej procedúre prirodzene pekná, stále však zostala plná aj vďaka genetike.

2003 Príbeh Silviinho úsmevu: Kedysi bola prirodzená pred vyše desiatimi rokmi však prvý raz navštívila estetického lekára.
2003 Príbeh Silviinho úsmevu: Kedysi bola prirodzená pred vyše desiatimi rokmi však prvý raz navštívila estetického lekára.
Zdroj: Achív

Pred pár týždňami riešila Silvia Kucherenko u svojej lekárky ďalšiu zmenu. Pred sviatkami si dala zmenšiť hornú peru. „Po Bratislave behá kačíc až-až,“ zdôvodňuje so smiechom prekvapujúci krok. A hoci to v uliciach hlavného mesta v skutočnosti tak nevyzerá, podľa doktorky Feix je trend kačičiek už aj na Slovensku na ústupe. „Podľa mňa vznikol prílišným napichávaním hornej pery bez akceptovania takzvaného beauty indexu, čiže indexu krásy, ktorý opísal už Leonardo da Vinci. Dolná pera má byť podľa neho vždy väčšia ako horná, nanajvýš rovnako veľká. Prílišným napichávaním hornej pery dochádza k jej vystupovaniu dopredu a máme z toho kačací zobák. Ak sa veľmi napichnú ešte aj líčka, vzniká typický duck face, po slovensky kačacia tvár,“ vysvetľuje estetická lekárka, ktorá má na Kucherenkovej črtu svoj názor. „Silvia svoju peru - akákoľvek bola a je - vie ‚nosiť‘, a to je to najdôležitejšie. Stala sa pre ňu typickým znakom. Vyniká medzi inými, ale to je spôsobené tým, že bola prvá žena u nás so zväčšenou perou a dostala sa do povedomia,“ hovorí na margo celebritnej klientky jej lekárka.

Pery na dva roky

Podľa lekárky s vyše dvadsaťročnou praxou v odbore sú krásne, plné a zmyselné pery odjakživa znakom atraktívnosti a mladosti ženy. „Ako estetická lekárka si v prvom rade uvedomujem, že pery sú s očami a nosom najvýraznejším znakom tváre a vytvárajú vcelku osobitý a jedinečný obraz každého človeka. A ten meniť určite nechcem,“ vysvetľuje Slávka Feix.

Teraz. Niečo tu nesedí: Na snímke vyzerá Silvia Kucherenko inak, priznala nám, že jej pery opäť zmenili veľkosť.
Teraz. Niečo tu nesedí: Na snímke vyzerá Silvia Kucherenko inak, priznala nám, že jej pery opäť zmenili veľkosť.
Zdroj: Instagram

Na každú klientku, ktorá chce podstúpiť zväčšenie pier, platí podľa lekárky iný postup. „Častejšie peru tvorím počas dvoch až troch sedení, zostane zväčšená, ale prirodzená. Najrozšírenejší spôsob je korekcia kyselinou hyalurónovou, čo je telu vlastný výplňový materiál. Zákrok trvá pätnásť až dvadsať minút, pery vydržia plné dvanásť mesiacov. Ak sa plnia postupne, je účinok trvácnejší, niekedy aj viac ako dva roky. Potom už stačí hydratovať malou dávkou raz ročne,“ uvádza lekárka.

Ďalšie zaujímavé články: