Speváčka Jana Kirschner ho pred nakrúcaním speváckej šou The Voice Československo vôbec nepoznala. Až keď mali ísť do spoločného projektu, zistila, že slovenský raper Kali (36) má na kanáli youtube neuveriteľné milióny videní a ľudia ho oveľa viac počúvajú, než o ňom hovoria. Je zvláštne, že televízia "neobjaveného" rapera oslovila teraz s ponukou vôbec prvýkrát.  "V podstate som neváhal. V kariére to beriem ako plusový bodík. Na druhej strane mám voči tomu rešpekt a trochu obavy, lebo toto nie je súťaž, že niekoho iba hodnotím a posúvam domov, ale tí ľudia naozaj idú ku mne do tímu a veria, že ich odcoachujem  do finále alebo s nimi vyhrám. Takže je to veľký záväzok, ale potreboval som zmenu a prišlo mi to vhod,"odôvodnil nám Kali, prečo sa dal do speváckej šou zlanáriť. Má to iba jeden drobný háčik. A ten muzikant stále neprekonal.

Cítim sa ako outsider

Na všadeprítomné televízne kamery Kali doteraz nebol zvyknutý, v tomto ohľade mali porotcovia Jana Kirschner, Pepa Vojtek a Vojta Dyk obrovský náskok. "Cítil som sa trochu ako outsider. Predsa majú oveľa viac rokov za sebou, viac skúseností. A čo sa týka talentu, nemôžem sa porovnávať, lebo robiť rap a spievať je tisíc a jedno. Nešiel som do toho ako nejaký frajer a aj od nich som si nechal poradiť,"povedal pre PLUS 7 DNÍ Kali, ktorý ako jediný v porote "na plnú hubu" priznáva, že nevie spievať. "Niekto povie, že môj rap je spev, ale ja to nazývam sprchový spev a to dokáže každý. Sluch mám, melodicky to viem, ale výšky alebo nejaké strašné hĺbky u mňa nehrozia. Chcem robiť hudbu, ale nemám dar na to, aby som spieval."

Ešte väčší strach mal Kali z toho, ako bude na obrazovke vyzerať. Na rozdiel od iných celebrít, ktoré by to nepriznali za žiadne peniaze sveta,  o tom rozpráva s detskou úprimnosťou. "Pribral som a kamera ešte rozširuje. Preto som už v decembri začal cvičiť a nahodil trochu nejakú dietu. 'Moc' som neschudol. Lebo cvičím, ale aj jem pravidelne. Tým, že je moja žena tehotná, som ju v tom nechcel nechať samú. Aby nemala blbý pocit, že len ona priberá. Tak som si povedal, že The Voice nebudem kvôli mojej váhe pozerať. Ale o pár dní sa nám narodí bábätko, takže budem mať iné starosti," povedal nám raper otvorene, hoci po chvíli pripustil, že "v konečnom dôsledku asi budem zvedavý, ako to vyzerá".

Česi? Dobre vedia, kto je Kali

Tieto útrapy slovenský raper podstúpil možno aj preto, aby sa viac presadil na českom trhu. Lenže už teraz tam nie je žiadnym nováčikom - Česi veľmi dobre vedia, kto Kali je. "My už asi tretí rok hrávame 60 percent Slovensko a 40 percent Čechy. Kapacita klubov je od 500 do 1000 tisíc ľudí, väčšinou ich naplníme. Čiže v tých Čechách naša fanúšikovská základňa je, ale určite týmto sa to rozrastie. Verím, že zanechám dobrý dojem aj na tých, čo ma nepoznajú."

Čo sa týka ortodoxnej hip hopovej scény, mainstream neberú všetci  s pochopením a skôr sa mu vysmievajú. "Ale kto pozná moja tvorbu, vie, že nie som zaškatuľkovaný do tvrdého rapu. Ja si idem melodické pesničky…  Som odchovaný na textoch Karla Kryla, môj otec počúval country - Fešáci, Nedvědovci a takéto veci, mamina Modern Talking. A ja mám hudbu rád všeobecne. U mňa v aute hrá nonstop Queen a stará Mettallica," prezrádza Kali, ktorého príliš nezaujíma názor hejterov. "Neviem, hip hopová scéna je už ukľudnená, možno si niekto povie názor, ale ja nežijem pre tých, čo ma nemajú radi, ale pre tých, čo ma radi majú. Snažím sa s každým vyjsť a podľa toho sa aj ku každému chovám. Ak má niekto problém, tak on so mnou, nie ja s ním."

Ako kedysi Kali vyzeral, keď bol v najväčšej forme, si pozrite vo fotogalérii.

Mohlo  by vás zaujímať: