Muzikantka, herečka a svetobežníčka Dorota Nvotova (38) má za sebou náročný rok. Pre svetovú pandémiu Covid -19 predala auto, dom aj klavír či niekoľko pesničiek za 800 eur, a potom na tri mesiace zdrhla do raja na zemi - na Maledivy. Domov sa vrátila koncom marca a dnes sa snaží venovať opäť muzike. Túlavé topánky však nezavesila na klinec. 

Koniec rozprávky

Divokosť v krvi zrejme zdedila po biologickom otcovi Jarovi Filipovi. Je to bohémka, pankáčka a bezpochyby žena činu. Okrem hudby sa venuje svojej cestovnej kancelárii. Vďaka nej mohla so synom Filipom (6) tri mesiace žiť na exotických ostrovoch ležiacich v Indickom oceáne. Koncom marca však z Maldív oznámila: „Zajtra odlietam, dosť nečakane a náhle domov, do bubliny, do bláznovstva, do karantény, do zákazov a príkazov, do neistoty a nestability. Moje tri mesiace na ostrove boli nádhernou oázou pokoja, totálnym bezpečným inkubátorom pred tým pandemickým šialenstvom v Európe, pred závisťou, zloprajnosťou, nepochopením. Každá rozprávka sa raz skončí a napodiv väčšinou zle, ale to už v rozprávkach zatajujú,“ priznala Nvotová s plačom.

Ako pre PLUS 7 DNÍ umelkyňa spresnila, vrátila sa hlavne preto, že sa jej skončili víza. Ale tiež pre povinnosti. „Na Maldivy sa na jeden týždeň vrátim v júli, na dlhší pobyt to nevidím, pretože sa už u nás otvorili školy a mám prváčika. Boli sme tam štvrť roka preto, že bolo dištančné vyučovanie.“ Na Slovensku sa tešila najmä na kapelu, nahrávanie albumu, na mačky, autá, chalupu aj varenie zo slovenských surovín. „Karanténa mi nevadí, vždy po ceste sa na ňu teším,“ prezrádza Dorota, ktorá je už zaočkovaná. „Mám v sebe prvú dávku.“

FOTO Nvotovej z raja v GALÉRII

Namiesto Himaláji Tatry

Cestovanie a hudbu Nvotová miluje rovnako. „Keď som na Slovensku, venujem sa viac muzike, a keď sprevádzam, tak sa venujem tomu. Rada medzitým prepínam, aspoň nežijem fádne,“ vysvetľuje nám. Na svoj biznis však nie je sama. Na Slovensku má manažéra, ktorý jej pomáha najmä s hudbou. „Máme na starosti jej hudobnú činnosť, koncerty i komunikáciu s médiami,“ odvetil nám Tomáš Kršňák, ktorý sa bezpochyby teší z toho, že sa koronové opatrenia začínajú uvoľňovať a umelci opäť začínajú pracovať.

Medzitým však Dorota zorganizovala novú expedíciu do Himalájí. Ale pandémia jej opäť skrížila plány. „Výprava, ktorá mala byť teraz v máji, sa, žiaľ, presunula na november. V Nepále sa v súvislosti s Indiou zhoršila covidová situácia a práve zrušili všetky lety,“ prezradila Nvotová, ktorá neohrdne ani našimi Tatrami. Odskakuje si tam vždy, keď je to možné. „Milujem ich. Majú v sebe nejakú zvláštnu, až temnú energiu, ktorú svojím spôsobom nevynahradia ani Himaláje,“ uzatvára.