Buchol sa po vrecku. Seriálový „otecko“ Tomáš, ktorého hrá Marek Fašiang (36), si získal srdcia mnohých diváčok. A nielen ich. Už viac ako dva roky je zamilovaný. Pár tvorí s mladou modelkou Terezou Bizíkovou (22). Ich vzťah sa však nedávno dostal na inú úroveň. Dvojica oznámila, že v decembri čaká prírastok. S príchodom prvého spoločného potomka sa rozhodol dať herec do poriadku byt, v ktorom dvojica žije. Pochválil sa veľkou rekonštrukciou.

Bez hypotéky

Marek Fašiang s priateľkou bývajú pod jednou strechou už vyše roka. Svoj domov našli v hercovom byte, ktorý si kúpil v roku 2012 v bratislavskom Starom Meste. O Fašiangovi je známe, že núdzou o peniaze netrpí. Okrem úspechu na televíznych obrazovkách ho živia iné aktivity. Prvé peniaze zarobil, keď prepožičal hlas Harrymu Potterovi v rovnomennom filme. Od detstva sa venoval dabingu, no potom vyštudoval právo. Počas vysokej školy ako dvadsaťročný začal podnikať. Jeho meno dnes figuruje v spoločnostiach, ktoré dosahujú státisícové obraty ročne. Vlastní osem kaviarní, z toho jednu má u našich západných susedov vo Viedni.

Na začiatku Fašiangovi finančne pomohli rodičia a dnes tvrdí, že peniaze nemíňa bezhlavo. „Veľmi zvažujem, do čoho investujem. Na druhej strane rád platím za zážitky. Určite si nekúpim rifle za dvesto eur, je to zbytočný prepych. Ale dokážem minúť veľkú sumu za naozaj kvalitnú večeru,“ netají podnikateľ, ktorého biz­nis poznačila korona. A hoci tvrdí, že milionárom nie je, hlboko do peňaženky nemá. Svedčí o tom záznam v katastri nehnuteľností, podľa ktorého bratislavský byt nemá zaťažený hypotékou. Aktuálne investoval slušnú sumu do renovovania bytu.

FOTO V GALÉRII

Vynovujú

Keď Marek a Tereza začali spolu žiť, museli obaja zmeniť svoje návyky. „Ja som si zrazu viac upratoval veci, lebo ma na to Terka veľmi upozorňovala,“ prezradil Fašiang na priateľku, že je puntičkárka. Neporiadok pri renovácii však musí zniesť. Už teraz pritom herec vie, že sa mnohé práce predĺžia. „Byt rekonštruujeme už štyri roky, ale dnes nastal konečne skutočný deň D. Čaká nás výmena podlahy, kuchyne a detská izba. Budú to krásne dva týždne,“ pochválil sa herec, ktorý stavil na moderný dizajn. Aktuálne vymieňa drevené podlahy za nové. „Všetko som nechal na odborníkov, pretože by som na to sám nemal ani čas, ani schopnosti. Aj dizajn mi spracovali architektky, s ktorými spolupracujem pri príprave gastrokonceptov. Prvotný nápad a idea však išli odo mňa,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ.