Pracuje v Slovenskom rozhlase ako náboženský redaktor, píše knihy, má vlastné vydavateľstvo aj metalové kapely Čad a Vandali. Štefan Chrappa (39), známy aj pod menom Pišta Vandal sa onedlho objaví na obrazovkách RTVS ako moderátor ankety Najväčší Slovák. Jednoducho si ho vybrali. Podľa jeho slov sa nikdy nikam netlačil, len vždy robil to, čo mal rád. „Prihovárajú sa za mňa Panna Mária a Ježiš Kristus,"tvrdí. A ako správny kresťan si patrične užíva aj Vianoce. „Ich najväčšou podstatou je prijatie života, prijatie Boha," hovorí. S najkrajšími sviatkami v roku sa mu však spájajú aj rôzne trapasy. Ktorý bol najväčší?

Pozrite si video, kde Pišta Vandal popisuje svoj najväčší vianočný trapas!

Šok pod stromčekom

„Ako dieťa som vždy hľadal darčeky dopredu," priznáva rodák zo Svätého Jura. Raz na začiatku decembra podnikol pátraciu akciu v dome u babky. „V letnej kuchynke som našiel krásny kamión s návesom. Srdce mi búchalo pri tom. Schoval som ho naspäť a do Vianoc som sníval, ako sa s ním budem hrať," popisuje pocity malého chalana. Lenže pri vianočnom stromčeku ho čakalo nemilé prekvapenie! Očakávaný kamión tam nebol! „Najprv som si myslel, že ho teda dostanem u babky. Ale ani to sa nestalo. Vtedy ma premkla zlá predtucha, že toto auto snáď tatko kúpil pre iného chalana, že možno mám niekde nejakého nevlastného brata," priznáva sa svojim podozrením.
Po Vianociach to už nevydržal a povedal otcovi, čo ho trápi. Teda že našiel pred Vianocami kamión, ale štve ho, že sa pod stromčekom neobjavil. „Vtedy si tatko spomenul, že ,jéjda, ja som naň zabudol'. A tak sme tam šli k babke a dal mi ho. Zistil som, že som jediný a najobľúbenejší, že neexistuje žiadny ľavoboček. Odvtedy som už darčeky radšej nehľadal,"dodáva.

Rád hovorí o svojej viere v Boha, hoci hrá v metalovej kapele.
Rád hovorí o svojej viere v Boha, hoci hrá v metalovej kapele.
Zdroj: Matej Kalina

Rozhovor so Štefanom Chrappom alias Pištom Vandalom o duchovných aj svetských veciach si prečítate vo vianočnom vydaní PLUS 7 DNÍ.