Prímorské mestečko Sukošan si už v minulosti obľúbili Gábor Gál a aj minister životného prostredia László Solymos, ktorý tam majú byty už niekoľko rokov. Príjemné mesto s prístavom a pokojným okolím očarilo aj bývalého ministra obrany Martina Glváča, ktorý na investíciu v Chorvátsku nahovoril aj primátora Martina a podpredsedu parlamentu Andreja Hrnčiara. V novovybudovanom areáli, kde je niekoľko domov s apartmánmi, si ešte vlani kúpili svoje prázdninové príbytky.

Cena týchto nehnuteľností sa podľa našich informácií pohybuje niekde na úrovni 350-tisíc eur.

VIEME PRVÍ! Politici Glváč a Hrnčiar si zaobstarali luxusné apartmány v Chorvátsku

Dokonca aj zarobili

Dnes je však už v areáli predaný aj posledný byt, ktorý ešte nie je ani dostavaný. Cena apartmánov je už aktuálne podľa ponuky chorvátskej firmy oveľa vyššia, ako v čase, keď ich naši poslanci kupovali. Ak by sa teda rozhodli nehnuteľnosti predať, iba by na tom získali a to vraj až do výšky tridsať percent z pôvodnej sumy. V areáli majú Glváč s Hrnčiarom postarané aj o súkromie. Napriek tomu, že je Chorvátsko v letných mesiacoch plné Slovákov, ich bezprostrednými susedmi sú prevažne Rakúšania, Nemci či Poliaci. Pre tých sú naši podpredsedovia iba dvaja neznámi, zato veselí susedia, čo si na terase grilujú rebierka.

VIEME PRVÍ! Politici Glváč a Hrnčiar si zaobstarali luxusné apartmány v Chorvátsku

Žabky a krátke nohavice

Našich politikov zväčša vidíme iba v obleku, s kravatou, v naleštených poltopánkach. V prímorskej obci Sukošan však môžete našich dvoch podpredsedov Národnej rady stretnúť v týchto dňoch iba v tričku a plážových nohaviciach.

Užívajú si more, ktoré majú z apartmánu na pár krokov, miestne potraviny a lode. K dispozícií majú aj štýlový prístav kde si môžu hocikedy prenajať čln a vyraziť spoznávať skryté zátoky s priezračnou vodou.

Čo nám Martin Glváč prezradil o kúpe novej dovolenkovej usadlosti a prečo sa tak rozhodol aj jeho kolega Andrej Hrnčiar sa dozviete v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

VIEME PRVÍ! Politici Glváč a Hrnčiar si zaobstarali luxusné apartmány v Chorvátsku