Niekoľko slovenských politikov stavilo skôr na teplejšie destinácie ako ich kolegovia. V chorvátskom mestečku Vrsi má vilu bývalá podpredsedníčka parlamentu a momentálne odmietnutá kandidátka na ústavnú sudkyňu Jana Laššáková. Jej domček stojí rovno pri pláži.

Čítajte viac:

Chalupári: Slovenskí politici investujú do nehnuteľností. Takto víkendujú na svojich chatách

„Nehnuteľnosť v Chorvátsku sme s manželom kúpili ešte v roku 2011. Je to jednoduchá prízemná stavba s dvoma bytmi a slúži výlučne našej rodine. Už sa tešíme na plávanie, čítanie, oddych a pokoj a južanskú obedňajšiu siestu,“ povedala vlani pre denník Plus JEDEN DEŇ Laššáková.

Víkendové apartmány našich politikov: Chata pri mafiánovi, vila v Chorvátsku. Takto dovolenkujú!

Foto: Emil Vaško

Fanúšikom Chorvátska bol aj bývalý šéf SNS Ján Slota, ktorý trávil letá vo vile na ostrove Rab. Že by bola vila jeho, vždy odmietal. Oficiálne ju vlastnila firma, ktorej majiteľom bol podľa chorvátskeho Obchodného registra George Dossua Gansé z Beninu.

Víkendové apartmány našich politikov: Chata pri mafiánovi, vila v Chorvátsku. Takto dovolenkujú!

Foto: Emil Vaško, Tony Štefunko, Matej Kalina

Kamoši zo strany

Apartmány v Chorvátsku učarovali aj politikom z Mostu-Híd. Minister Lászlo Solymos, vľavo, aj poslanec Gábor Gál, vpravo, si vybrali za letnú destináciu Sukošan. Gál má svoje iniciály dokonca na parkovacom mieste, aby bolo jasne vyznačené, kde nemajú ostatní parkovať.

Víkendové apartmány našich politikov: Chata pri mafiánovi, vila v Chorvátsku. Takto dovolenkujú!

Oproti: Z tejto vily môže Gábor Gál kývať Solymosovi. Foto: Norbert Grosz

Ako sme písali už pred pár týždňami, Gál si kúpil apartmán v Sukošane v tom istom dome a v tom istom roku ako banskobystrický podnikateľ s pošramotenou povesťou Jozef Švidráň. Tento muž sedel na lavici obžalovaných spolu s Mikulášom Černákom a ďalšími černákovcami v roku 2000 v prvom veľkom procese s touto mafiánskou skupinou a bol právoplatne odsúdený za pomoc Černákovi pri ilegálnom zháňaní luxusných áut.

VÍKENDOVÉ CHATY POLITIKOV

„V čase, keď som apartmán kupoval, som netušil, kto Švidráň je. Spoznal som ho ako suseda, vychádzali sme spolu dobre. Iba pred pár rokmi mi doniesli ukázať časopis PLUS 7 DNÍ, kde ste o Švidráňovi písali,“ vyhováral sa Gál, keď sme sa ho na Švidráňa pýtali.