V skutočnosti jeden druhého dôsledne sledujú. Bez úsmevov, vzájomných sympatií a za asistencie právnikov. Patrik Rytmus Vrbovský (42) a Martin Jakubec (35) vedú medzi sebou tichý boj, ktorý vyvrcholil žalobou. Najznámejšiemu slovenskému raperovi prekážalo, že spevák šlágrov si zobral do úst jeho meno a zneužil ho pri propagácii svojho diela. V jazyku právnikov by sa to dalo nazvať nekalou hospodárskou súťažou. Áno, aj takýmito prípadmi sa zaoberajú slovenské súdy. Irónia je, že podnikateľ, spevák pre zrelé publikum, producent, neúspešný politik a multifunkčná bytosť Jakubec zarobil vďaka Rytmusovmu menu vraj iba pár eur.

Tichý spor

Spor s Patrikom Vrbovským zrejme odštartoval sám Martin Jakubec. Tomu nič nie je sväté a na raperove city zaútočil v krehkom čase, keď sa konečne stal otcom. Po tom, čo Rytmusovi jeho manželka, moderátorka Jasmina Vrbovská Alagič (30) porodila syna Sanela, spustil repeťácky spevák verejnú dišputu na tému výber mena pre novorodenca. Na sociálnej sieti sa rozrečnil o tom, že prvorodeného mohol Patrik nazvať aj Panel či Salonka. Reakcia nenechala na seba čakať. Rytmusovi fanúšikovia zaútočili na Jakubcov verejný profil na sociálnej sieti a vydupali si, že Instagram ho zrušil. Spevák šlágrov, ktorý sa hrdí tým, že je majstrom dislajkov, teda negatívnych reakcií na internete, musel skloniť hlavu. Z večera do rána prišiel o dlho budovaný účet s 30-tisíc fanúšikmi.

Porovnajte si Rytmusa a Martina Jakubca v GALÉRII. Vidíte niečo, čo ich spája?

No ani predchádzajúci Jakubcov nápad, ktorý mu skrsol v hlave na Balkáne, nezostal bez ohlasu. Na chorvátskom ostrove Pag ešte na jar nakrúcal viacero videoklipov. „Hovorím si, že zase urobím niečo bláznivé. A tak vznikla pesnička Da-Da-Darinka o žene, ktorá má veľa kíl a chce schudnúť,“povedal nám Martin Jakubec. Ibaže slovné spojenie „niečo bláznivé“ znie oproti tomu, čo na Pagu nakoniec vzniklo, naozaj diplomaticky. „Vedel som, že to je predurčené na najväčšiu somarinu roka, ale s tým sa to aj robilo,“priznal pobavene spevák po tom, čo pesničku umiestnil na portál YouTube.com. 

Psychedelické dielo okamžite vzbudilo reakciu medzi antifanúšikmi. „Po tomto sa nemám chuť ráno ani zobudiť,“ reagoval jeden z nich a druhý vyrukoval s podobnými slovami: „Maestro, dokonalé! Tento song by som prirovnal k trojnásobnej lobotómii mozgu.“ V rodine Patrika Vrbovského sa však riešil najmä spôsob, akým Jakubec novinku uviedol do sveta. Popustil uzdu svojej bezbrehej fantázii a pesničku uviedol titulkom MARTIN JAKUBEC ft. Rytmus Da-Da-Darinka.

Psychedelický počin roka: MartinJakubec názovsvojho letného hitupo zásahu súduzmenil. Venoval hoDarinke z Piešťana slovo Rytmusprepísal na rytmuss malým začiatočnýmpísmenom.
Psychedelický počin roka: MartinJakubec názovsvojho letného hitupo zásahu súduzmenil. Venoval hoDarinke z Piešťana slovo Rytmusprepísal na rytmuss malým začiatočnýmpísmenom.
Zdroj: YOUTUBE

Výraz ft. Rytmus v preklade znamená v spolupráci s Rytmusom. „Do textu k videu som ešte pridal, že pesničku venujem Rytmusovi, Jasminke a ich sladkokyslej svadbe. Takýmto spôsobom som si z nich vystrelil,“uškŕňa sa spevák nad náhlym letným popudom. Napriek tomu rekordy sledovanosti nelámal - videoklip doteraz videlo niečo vyše 100-tisíc ľudí a za honorár z YouTubu vraj môže pozvať Božanku iba ak na kávu. „Samozrejme, že Rytmus s miliónmi pozretí zarobí rádovo viac. Mám pocit, že nad milión pozretí je okolo tisíc eur. Peniaze vyplácajú raz za tri mesiace na základe reklám, ktoré tam umiestňujú. Pri týchto výpočtoch som zarobil na Da-Da-Darinke asi šesť eur.“

Pokračovanie na ďalšej strane.