Vladimír Kobielsky (44) už nejaký ten piatok hviezdi v markizáckom seriáli Oteckovia či vo vedomostnej relácii Dobre vedieť! a na to zrejme začína doplácať. Na rozdiel od niektorých kolegov nemá maniere a ako jeden z mála prominentných mužov žije roky usporiadaným životom. Napriek tomu aj v jeho rodine to občas vrie. Ako sa zdá, v poslednom období o niečo viac ako inokedy. Týždenníku PLUS 7 DNÍ sa ozvala rozčúlená teta úspešného umelca, ktorá tvrdí, že herec sa k nej nezachoval férovo. Čo na to hovorí Kobielsky?

 

Vydierala ho?

Seriálový otecko Marek je v reálnom živote už viac než pätnásť rokov ženatý s kostýmovou výtvarníčkou Alenou. K spoločným deťom Kristiánovi (14) a Kláre (11) pribudol pred pár mesiacmi súrodenec Krištof. Po rokoch sa rodine rapídne zmenil život. Kobielsky, ktorý nemá núdzu o pracovné ponuky, sa navyše rozhodol, zbaviť sa svojho rozsiahleho domu v Záhorskej Bystrici, ktorý predával za 225-tisíc eur. Investovanie do nehnuteľností je jednou z jeho obľúbených a bezpochyby výnosných aktivít, no na katastri stále svieti, že je jeho vlastníkom.

To, že herec je pri peniazoch, si zjavne všimla aj jeho vzdialená príbuzná z Oravy. Nedávno sa nám do redakcie ozvala istá pani. Tvrdila, že je umelcova teta, a že s ním má svár. „Mám problémy s rodinou Kobielskou, bohužiaľ, aj ja som Kobielska,“ začala nám rozprávať svoj príbeh, pretože sa vraj ocitla v zlej životnej situácii. „Zachovali sa voči mne veľmi nefér,“ tvrdila.

Podľa hlasu išlo o staršiu paniu, tvrdila, že žije v Dolnom Kubíne, zjavne je už na dôchodku. „Je to dvadsaťtri rokov, čo mi manžel zomrel, bol to jeho ujo,“ vysvetľovala nám príbuzenské väzby s tým, že hercovi nevie prísť ani na meno. „Teraz potrebujem nejakú pomoc, myslím tým finančnú, lebo aj ja som im pomohla, ale sa jej neviem domôcť,“sťažovala sa a naliehala, aby sme sa s ňou osobne stretli. Vieme však, že sa ešte v ten istý deň snažila skontaktovať aj s hercovou manželkou.

Ozvala sa po štvrťstoročí

Príbuzných si na rozdiel od priateľov nikto nevyberá. Nároky podarenej tety z Oravy pravdepodobne zaskočili aj inak vždy ústretového Vladimíra Kobielskeho. Svedčí o tom hercova odpoveď k tejto chúlostivej téme. „Ak hovoríme o tom istom človeku, môj strýko zomrel asi pred dvadsiatimi štyrmi rokmi. Ani dovtedy sme neboli v nejakom intenzívnejšom kontakte, ani potom sa jeho žena o mňa nezaujímala. Mám pocit, že sa celkovo od našej rodiny vzdialila, keďže ju nik nespomínal,“priznal nám Kobielsky, zmätený zo znovuobjavenia zabudnutej tety.

„Vôbec netuším, o akej pomoci hovorí. Aj pred tými rokmi sme boli v kontakte len sporadicky. Moja rodina a priatelia sú pre mňa veľmi dôležití, ale dôležité je aj to, aby takýto vzťah bol obojstranný. Ak sa vám ozve niekto, kto vám v minulosti neposlal ani pohľadnicu k Vianociam, takmer po štvrťstoročí, nemám pocit, že ma za rodinu považuje,“uzavrel herec.

Fotografie Kobielskeho a jeho rodiny nájdete v našej GALÉRII