Všetky problémy odstránia ako šibnutím zázračného prútika. Dá sa tomu naozaj veriť? Hovoríme o radách a odporúčaniach známych osobností na internete. Celebrity však často rozprávajú podľa toho, ako im kto platí. Experti na dezinformácie v niektorých prípadoch hovoria o hoaxoch nového typu. Naposledy sa vraj odborného prešľapu dopustila moderátorka Jasmina Alagič (28) s celebritnou  lekárkou Alenou Pallovou (40). Tvrdí to výživový poradca Michal Páleník (28), ktorý sa v markizáckej šou Extrémne premeny spolupodieľa na zoštíhľovaní slovenského obyvateľstva. A celkom úspešne. Keď si však pozrel Jasmininu reláciu plnú tipov pre mladé  mamičky, nezostal ticho. „Proti takýmto nezmyslom sa snažíme bojovať,“reagoval veľavravne.

Slušný spôsob obživy

Slovenské celebrity si všimli, že na sociálnych sieťach si môžu privyrobiť tisícky eur mesačne. Kým do určitého času si chránili súkromie, zrazu zverejňovali jednu privátnu snímku za druhou. Vďaka tomu nabrali až státisíce fanúšikov a niekde medzi fotografiami z dovoleniek im ochotne prezrádzali, aké krémy si mažú na tvár či aké estetické procedúry podstupujú. Za jeden taký odkaz dnes kasírujú známe Slovenky a Slováci stovky eur. No Jasmina Alagič to zobrala zhurta a vyrobila reláciu, v ktorej sa to skrytou reklamou len tak hemží. Na youtube.com sa objavilo video, kde manželka Patrika Rytmusa Vrbovského rozoberá kočíky, detské sedačky do auta, ale aj radí, ako dať postavu ženy po pôrode do formy.

Pikantný odkaz Páleníka a celebritnú "mafiu", do ktorej sa pustil, nájdete v GALÉRII

Problém nastal pri rozprave o celulitíde, ktorá vyzerala ako na vedeckom kongrese. Pred kamerou sa Jasmina zhovárala s celebritnou lekárkou Alenou Pallovou a zaznela aj informácia, že „rádiofrekvenčnou metódou zvýšime teplotu na 42 stupňov - napríklad zadočka -, tuk sa skvapalní, dostane sa do lymfodrenážneho systému a potom sa vylúči obličkovým systémom“. Práve tieto slová rozčertili Michala Páleníka.

Keby to fungovalo, tak...

„Akoby povedali, že zajtra slnko nevyjde, hoci vieme, že vyjde. Z hľadiska fyziológie vieme, čo sa v tele deje. V piatich vetách, ktoré dotyčná dokázala dať dokopy, bolo päť absolútnych nezmyslov. To už nie je nevedomosť, ale úmyselné zavádzanie,“reagoval Páleník. „Povedali mi, že táto pani je veľmi vážená v oblasti estetických zákrokov. O to viac ma mrzelo, že povie absolútny nezmysel, len aby nalákala ľudí na nejakú skrášľovaciu procedúru.“ V odbornej komunite to, podľa výživového poradcu, nemá hraníc. „Takéto sprostosti sú veľmi nebezpečné. Nie sú pravdivé, ale ľudia sú ochotní dať veľké peniaze za to, aby išli na prístroj, ktorý v konečnom dôsledku nič nerobí. Keby to fungovalo, nemáme tu fitnescentrá a problémy s celulitídou,“argumentuje.

Pokračovanie na ďalšej strane.