Ešte pred dvoma rokmi mala niekdajšia hviezda obľúbeného seriálu Kravaťáci na rôznych sociálnych sieťach cez tri milióny fanúšikov. To sa zmenilo po zásnubách s princom Harrym v roku 2018. Dnes 39-ročná Meghan dala všetkým svojim účtom zbohom a  tvrdí, že jej to v mnohých smeroch pomohlo. Je presvedčená, že tak drží seba a svoju rodinu v bezpečí.

Závislosť ako závislosť

"Pre vlastnú sebazáchovu som na sociálnych sieťach nebola veľmi dlho,"povedala v utorok prostredníctvom telemostu v rámci summitu Fortune - Najsilnejšie ženy budúcej generácie. "Osobný profil som dávno zrušila a potom sme už s Harrym pôsobili len na účte charitatívnej organizácie, ktorý však spravoval celý tím."

Meghan sa síce stiahla zo sociálnych sietí, ale s verejnosťou aj tak intenzívne komunikuje. Viac v GALÉRII>>

Ako pokračuje, z ľudí posadnutých sociálnymi sieťami má obavy a pokladá ich za rovnako závislých ako narkomanov. Zrejme nie náhodou sa obom týmto skupinám hovorí "užívatelia".

Pripomína aj dôsledky príliš intenzívneho, až obsedantného pôsobenia vo virtuálnom priestore na duševné zdravie. Z tohto málo škodlivého prostredia sa rozhodla uniknúť. "Je lepšie nevedieť, čo o vás hovoria diskutéri online,"myslí si vojvodkyňa zo Sussexu.

Stále v strehu

Po svadbe a vstupe do kráľovskej rodiny spoznala matka 17-mesačného Archieho na vlastnej koži, ako to vyzerá, keď si anonymní "hejteri" plní nenávisti niekoho vezmú na mušku. "Vlani som bola najtrollovanejšou osobnosťou na sociálnych sieťach," uviedla s tým, že agresorov nezastavil ani fakt, že sa mesiace venovala hlavne svojmu potomkovi a bola takmer neviditeľná. Aby sa traumy z nedávnej minulosti zbavila, dala sa na meditáciu.

Nočná mora z neustálych útokov v nej zostala, ale materstvo jej dodáva guráž o týchto veciach hovoriť otvorene. Uvedomuje si totiž že jej dieťa bude v tomto svete vyrastať. Ako píše server Fortune.com zároveň je vo svojom vystupovaní veľmi precízna. Vyhýba sa kontroverzii, analyzuje každý svoj pohyb a výber slov - skôr ako to namiesto nej urobia ostatní. Samozrejme, kde inde, ako na sociálnych sieťach...

Meghan sa síce stiahla zo sociálnych sietí, ale s verejnosťou aj tak intenzívne komunikuje. Viac v GALÉRII>>