Keď sa jej rozpadol vzťah s hudobníkom a punkerom Matějom Homolom (48), ich spoločná dcéra Laura (13) mala iba dva roky a sotva vnímala, čo sa medzi jej rodičmi deje. Speváčka sa vtedy netajila tým, že rozpad rodiny ju veľmi ranil, no dnes je všetko úplne inak. O tom, ako teraz expartneri fungujú, u koho dcéra trávi viac času, aj o tom, kto má pri jej výchove hlavné slovo, sa s divou DAROU ROLINS (48) rozprávala GRÉTA KLIMKOVSKÁ.

Dara, aké ste mali posledné mesiace?

Leto bolo výživné aj preto, že sme sa s Matějom naozaj stopercentne venovali našej Laure. Myslím si, že tentoraz dcéra cestovala omnoho viac. I keď bolo pandemické obdobie, prešli sme veľa krajín. Dokonca bola na super dovolenke so svojím otcom Matějom v Albánsku, čo plánovali dlho a nikdy sme sa termínovo nevedeli zladiť. Až teraz to klaplo. Nahrával tomu voľnejší režim, že bolo menej roboty, vystúpení, menej sa hralo, a tak sme boli viac taká prázdninová rodina.

Ak sme to dobre pochopili, pandémia vás spojila, keďže váš rozchod s dcériným otcom nebol úplne pohodový...

Na sto percent nás to všetkých troch spojilo. Laura s Matějom mali na seba oveľa viac času. Bola vlastne u neho viackrát. Robila mu asistentku, lebo začal vyrezávať, keď sa počas pandémie začal trochu nudiť. Keď hudba nebola, rozhodol sa pracovať s drevom a nakúpil si píly a ďalšie náradie, ktoré potrebuje, aby mohol opracovávať drevo. Myslím, že to robí profesionálne. Je milé aj vtipné, že počas obyčajného popoludnia sa rozhodol, že z neho bude drevorezbár.

Myslíte si, že je v tom dobrý?

Neskutočne. Nedávno mal výstavu, kde sme boli s Laurou. Zatiaľ len nepredajnú.

Vyrezal už niečo aj vám?

My dve sme ako jediné dostali pod stromček jeho výtvor. Ja sochu Budhu a dcéra koňa, keď­že jazdí. Ale inak svoje diela nepredáva, i keď má zoznam ľudí, aj mojich kamarátov, ktorí o to stoja. Teraz čakajú, až kým Matěj povie, že to speňaží. Lebo má už nejakých tristo sôch. Jednoducho objavil v sebe talent a pre mňa je to výstrelok. Som presvedčená, že nebyť hnusnej pandémie, ani nezistí, že je v tom taký dobrý.

Dá sa teda povedať, že váš vzťah sa už scelil?

Viete čo, vzťah medzi nami ako mamou a otcom bol vždy na jednotku. Nám nefungoval vzťah muž a žena. Snažili sme sa, no dopadlo to zle. Ale teraz sme maximálne všetci spokojní. Nehrozí nám žiaden rozchod, my sa nemôžeme jeden na druhého nas.ať, sklamať sa, lebo nemáme dôvod, lebo už nežijeme spolu nonstop v jednej domácnosti, milujeme našu Lauru, ona je stredobod našich vesmírov a tam sa naša láska akoby stretne. Napríklad Vianoce sú rodinné, deň pred nimi trávime spoločný čas, vyobjímame sa, vybozkávame a fakt sa máme radi.

VIAC SA DOČÍTATE V AKTUÁLNOM VYDANÍ PLUS 7 DNÍ