Diváci jej pred vyše desiatimi rokmi fandili. Bola mladá, krásna s čistým hlasom. Jasná favoritka prvej slovenskej SuperStar. Vo finále sa však stalo, že ju predbehla možno menej príťažlivá, zato ľuďom sympatická Katarína Koščová. Obidve po skončení súťaže začali nahrávať albumy a mnohí videli obrovský potenciál najmä v Martine Schindlerovej (33). Jej debutový album Patríme k sebe síce kritika neprijala, ale predalo sa z neho dvadsaťtisíc kusov, čo bolo v danom roku najviac. Dvakrát získala ocenenie Zlatý slávik. A potom to prišlo. V roku 2007 Schindlerová svoju spevácku kariéru náhle ukončila. Miesto toho sa vydala a svojmu mužovi porodila dve deti. Dnes je na stole rozvod a zdá sa, že Martina sa chce vrátiť na výslnie. Asi sa bude musieť obracať, aby si privyrobila.

Vrátila sa: Speváčka po takmer desiatich rokoch vyšla na pódium v Chart Show. Pokračovať bude na vrakunských hodoch, kde podľa našich informácií odohrá koncert s veľkou kapelou za 1 200 eur.
Vrátila sa: Speváčka po takmer desiatich rokoch vyšla na pódium v Chart Show. Pokračovať bude na vrakunských hodoch, kde podľa našich informácií odohrá koncert s veľkou kapelou za 1 200 eur.
Zdroj: Archív

Strážil ju

Počas speváckej šou chodila Martina Schindlerová na strednú školu. Mala šestnásť rokov a rodičia na ňu neustále dávali pozor. Aby ju šoubiznis nezlákal na pochybné chodníčky. Otec svoju dcéru svedomito strážil, ale s príchodom sedemnásteho roku už mala svoj život v rukách ona. Zamilovala sa do Branislava Zahradníka, dnes komunálneho politika, s ktorým sa zoznámila vďaka televíznej súťaži. Speváčkini rodičia ich vzťah dlho nevedeli stráviť. Zahradník bol o pätnásť rokov starší a mal dve deti z predchádzajúcich vzťahov. Takto si milého pre svoju dcéru nepredstavovali. „Dlho sa s tým nevedeli zmieriť. Neustále sme sa kvôli Brankovi hádali. Bolo to peklo. Ale teraz vidia, že z jeho strany nejde o žiadny náhodný románik, ale o vážny vzťah. Aj keď v pohode asi stále nie sú,“ prezradila vtedy prostoreká sedemnástka, ktorá sa úprimne vyspovedala aj z mileneckého života. „Je to prvý muž, s ktorým som sa milovala,“ zverila sa médiám. Veľká láska vydržala tri roky a dôvody rozchodu si obaja tajomne nechali pre seba.

Chvíľu ešte spievala

Superstaristku si v závere zobral do parády jeden z najuznávanejších producentov na Slovensku Oskar Rózsa. Nahrali spolu jej druhý album Čo sa to tu deje. Hudobne sa posunula. Mala excelentnú príležitosť stať sa špičkovou umelkyňou. „Rózsa je jeden z najdrahších, ale aj najlepších producentov na Slovensku. Za jednu pesničku v jeho štúdiu sa platí aj šesťdesiattisíc. Je to, samozrejme, iné, ak sa tam nahráva celý album,“ dozvedeli sme sa vtedy od jej otca.

Vydržalo im to: Aj keď jej rodičia so Zahradníkom, starším o pätnásť rokov, nesúhlasili, chodila s ním tri roky.
Vydržalo im to: Aj keď jej rodičia so Zahradníkom, starším o pätnásť rokov, nesúhlasili, chodila s ním tri roky.
Zdroj: Archív

Spolupráca dopadla úspešne. Speváčka mala diár zaplnený akciami, koncertmi i firemnými večierkami. Dokázala si tak zarobiť slušné peniaze a mohla byť nezávislá. Do života jej však vstúpil druhý osudový muž. A s kariérou bol koniec.

Supertajný

Pred šiestimi rokmi si Martina Schindlerová navliekla snehobiele svadobné šaty a v tomášovskom kaštieli povedala svojmu vyvolenému áno. Areál strážili desiatky hrubokrkých svalnáčov, ktorí škaredo pozerali na každého, kto len prešiel popri bráne. Inokedy výrečná speváčka oficiálne nepovedala novinárom o svojom šťastnom dni ani slovo. Maximálne do redakcií sama zavolala a želala si, aby o jej osobe už nevychádzali žiadne články, pretože to zrazu ne­chce. Ideálne by bolo, keby aj výrok o prvom milovaní zmizol z povrchu zemského. Anonymity sa úpenlivo domáhal aj Schindlerovej manžel, o ktorého aktivitách sa v bratislavských kruhoch šuškalo všeličo. Snažil sa dosiahnuť, aby jeho meno nikde nefigurovalo.

Tu žila s manželom: V novostavbe mala s manželom a dvoma deťmi luxusný byt
Tu žila s manželom: V novostavbe mala s manželom a dvoma deťmi luxusný byt
Zdroj: Archív

Koniec, ktorý nikto nečakal

Zdalo sa, že jeden druhému sú súdení. Speváčka porodila manželovi dve deti, až nakoniec prišiel obrovský šok. Rozvod, ktorý by mal byť na stole. A tak sa bude musieť Schindlerová pravdepodobne z hniezdočka v bratislavskej novostavbe vysťahovať. Údajne plánuje opäť naštartovať svoju kariéru a zarábať si vystupovaním. Najprv dala o sebe vedieť, keď prijala pozvanie do markizáckej relácie Chart Show. Viacerí sa zhodli, že ak by sa nerozvádzala, do televízie by sa, inak výrazne vychudnutá, nikdy nevrátila. Strieborná superstaristka je pripravená na comeback. Svedčí o tom aj fakt, že si vybavila ponuku spievať na Vrakunských hodoch. Oslovila už ľudí v okolí, či jej nevedia vybaviť ďalšie akcie.