Moderátor si na konci druhého ročníka vysokej školy nahmatal pri sprchovaní hrčku na semenníku, ktorú mu špecialisti na urológiu chirurgicky odstránili. Nádor automaticky poslali na histológiu, po ktorej prišli zlé správy. Nález bol zhubný a Vratko musel počas nasledujúcich mesiacov absolvovať niekoľko kôl chemoterapie a ostatnej onkologickej liečby.

V tom čase mal Sirági len dvadsať rokov. Mladému chlapcovi sa zrazu úplne prevrátil svet naruby a začal si vážiť iné hodnoty. Keď po liečbe podstúpil nové kolo vyšetrení a po nich sa dozvedel krásnu správu o tom, že vyhral nad rakovinou, prežíval neuveriteľné pocity. Pre portál Markíza.sk prezradil, čo spravil ako prvé na oslavu konca tohto ťažkého boja.

„Ten moment si pamätám. Oslávili sme to bonboniérou s maminou. Nasledujúce dva dni som ani nevedel spať od šťastia,“ Vratko si po rokoch spomína na intenzívne pocity, ktoré prežíval po dobrých správach od lekárov.

FOTO Vratko Sirági je hviezdou aktuálneho ročníka Let`s Dance. Fotky z parketu i jeho súkromia nájdete v GALÉRII

Počas celej liečby mu bola veľkou oporou jeho sestra, ktorej po rokoch lekári taktiež diagnostikovali rakovinu. Súrodenci navyše v minulosti prišli po ťažkej chorobe aj o svojho otca. Vratko má za sebou neľahký osud, ale stále ukazuje srdce veľkého bojovníka. Šírením osvety o rakovine semenníkov sa snaží nabádať ostatných mužov na prevenciu, aby dokázali nádor objaviť včas a zvýšili tak účinnosť liečby.

Sirági sa teraz stal nečakanou hviezdou aktuálneho ročníka Let`s Dance. Do súťaže nastúpil po zranení Márie Čírovej. Napriek tomu, že mal oproti ostatným súťažiacim hendikep, dokázal ťažiť zo svojej tanečnej minulosti. Na parkete sa hneď predviedol úžasným výkonom, ktorý odborná porota odmenila samými pochvalami. Jeho tanečnou partnerkou je Anna Riebauerová, s ktorou si sadli aj po ľudskej stránke a sú si veľmi blízki.