Vytúžená Ella, na ktorú Erika Judínyová (49) tak dlho čakala, je na svete. „Lepšiu a láskavejšiu mamu si to dievčatko ani nemohlo priať,“reagujú moderátorkini priatelia. Keď sme s ňou po pôrode hovorili my, porozprávala nám, ako budú vyzerať jej dni po návrate z nemocnice. Oporou jej bude manžel Štefan Skrúcaný (60), ale aj mama, zdravotná sestra Eliška.   

 

Verí slovenským nemocniciam   

Keď sme sa Eriky Judínyovej deň pred pôrodom pýtali, ako sa má, v dobrej nálade a s typickým humorom poznamenala, že zatiaľ drží pokope. So svojou bývalou kolegyňou Oľgou Dúbravskou si zašli do kaderníctva a následne mamičkovské veci preberali pri káve a minerálke. Na ďalší deň už bolo všetko inak. Dievčatko sa na svet vypýtalo o trocha skôr, ako stanovil gynekológ. Ella sa narodila minulú stredu o 11.20. „Malá nás prekvapila, takže sme to museli operatívne riešiť. Ešte som nebola ani úplne zbalená, Števko rýchlo dopĺňal veci,“ prezradila pre PLUS 7 DNÍ moderátorka televíznej Smotánky.

Pôrod prebehol cisárskym rezom, no bez problémov. V tieto dni sa tak Erika môže nechať unášať pocitmi, ktoré doteraz nepoznala. „Malinká je krásna. Je to pre mňa niečo absolútne nové. Cítim obrovskú zodpovednosť, no veľmi sa na to teším. Priniesla mi do života veľkú radosť,“vyznala sa.

FOTO Eriky Judínyovej deň pred pôrodom a ako ich Skrúcaný odvážal z pôrodnice, nájdete v GALÉRII >>

Dievčatko s mierami 2 840 gramov a 49 centimetrov videl ako prvý otec Štefan Skrúcaný a personál v nemocnici tvrdí, že sa na neho aj ponáša. „Má krásne oceľovomodré očká, no každý deň sa mení. Podstatné je, a to nás napĺňa veľkým šťastím, že je zdravá,“ pripomína a veľmi si tiež pochvaľuje prístup v nemocnici.

Možno aj preto, že jej otec Jozef Judíny bol uznávaným lekárom, bola moderátorka od začiatku rozhodnutá rodiť na Slovensku. „Verím slovenskému zdravotníctvu, hlavne štátnym nemocniciam, a nesklamala som sa. Zdravotne sa cítim výborne, takže ďakujem za starostlivosť a profesionalitu všetkým skvelým lekárom a sestričkám pôrodnice, šestonedelia a novorodeneckého oddelenia na bratislavských Kramároch. Sme šťastní, že všetko dobre dopadlo,“ hovorí.

Rodinná tradícia       

Novinu do sveta ako prvý rozniesol Števo. Aby u najbližších predišiel stresu, zatelefonoval im, až keď bola Ella na svete. „Najmä babičky boli prešťastné. Mama by už privítala aj pravnúča, moje tri deti sa však zatiaľ nemajú k činu, tak má namiesto pravnúčaťa ďalšie vnúča. Erikina mama bola tiež veľmi dojatá. Babičkou je prvýkrát, možno v to už ani nedúfala,“ hovorí hrdý otec Štefan Skrúcaný.

FOTO Eriky Judínyovej deň pred pôrodom a ako ich Skrúcaný odvážal z pôrodnice, nájdete v GALÉRII >>

Pani Judínyová sa teší aj z toho, že Erika pri výbere mena neporušila rodinnú tradíciu. „V našej rodine je nás veľa na E. Mamina je Eliška, ja som Erika, brat je Eugen a teraz máme Ellu. Števkovi sa to meno tiež veľmi páčilo,“ priznala moderátorka.

Čo nevidieť by sa s rodinou mali sťahovať do nového domu v bratislavskom Starom Meste. No kým ho dizajnéri zariadia, ostanú v byte Štefana Skrúcaného. Tam už majú nachystanú celú výbavičku a tiež detský nábytok v bielo-ružovej farbe. V tomto smere si Erika podľa očakávania dala poradiť od svojho dvorného štylistu Andreja Kusalíka. „Niečo sme kúpili v Rakúsku, niečo v Bratislave, no veľa pekných a praktických vecí nám podarovala rodina,“ prezrádza. „Sme šťastní, že sa nám narodilo dievčatko, samozrejme, s rovnakou láskou by sme privítali aj chlapčeka. Ale dcéra, to je ako bonus, za odmenu,“ prehodí Erika.   

A čo Smotánka?   

Prvé dni s bábätkom bude Erike pomáhať jej mama Eliška, ktorá celý život pracovala ako zdravotná sestra, no v pohotovosti bude podľa vlastných slov aj Števo. Od obdobia, keď naposledy vymieňal deťom plienky, uplynulo už hodne času, no vraj to má stále v živej pamäti. „Vymieňanie plienok je ako bicyklovanie. To človek nezabudne. Prebaľoval som nielen svoje deti, ale dokonca aj moje mladšie sestry. A to boli ešte látkové plienky, ktoré sa museli vyvárať a potom žehliť. Takže toto bude pre mňa prechádzka ružovou záhradou. Ale myslím, že sa budem rád ulievať, aby si všetky tie krásne povinnosti vychutnávala v prvom rade Erika. Tá je teraz najšťastnejšia,“povedal nám.

Zaujímavé bude sledovať, ako moderátorka pri materských povinnostiach zvládne výrobu svojho televízneho programu Smotánka. Jej príprave sa dokázala zanietene venovať celé dni a noci a mala vysoké čísla sledovanosti. „Smotánka je mojou srdcovou záležitosťou, verím, že Ella bude stále taká dobručká ako teraz, aby som mala dostatok času na jej prípravu,“končí našu debatu nová mamina slovenského šoubiznisu.

FOTO Eriky Judínyovej deň pred pôrodom a ako ich Skrúcaný odvážal z pôrodnice, nájdete v GALÉRII >>