Miro Žbirka bol považovaný za symbol slušnosti, a taký bol tak vo svojom pracovnom živote, ako aj v tom súkromnom. S jeho životom sa nikdy nespájali žiadne škandály. Meky bol jednoducho vždy džentlmen, ku každému bez rozdielu.

Hoci svoj život zasvätil hudbe, s pribúdajúcimi rokmi pre neho čoraz väčší význam mala jeho rodina. Keď dospel a odišiel z tej, v ktorej vyrastal, založil si postupne dve nové. Najprv tú s prvou manželkou Helgou a neskôr druhú s manželkou Katkou.

Dôležitou súčasťou jeho života okrem hudby boli "jeho ženy", teda jeho mama Ruth, jeho manželky Helga a Katka, jeho dcéry Denisa a Linda, ako aj jeho jediná vnučka Zara. A práve staršej dcére Denise ako prvej venoval jednu zo svojich piesní a tú ďalšiu zase venoval svojej druhej manželke Katke.

Tieto ženy boli v živote Mekyho Žbirku NAJ, pozrite si FOTO!

V prvom manželstve strávil Meky veľa času mimo domova na koncertných šnúrach, nemal toľko času na rodinu. V druhom manželstve už to bolo iné, sám priznal, že svojim mladším deťom Linde a Davidovi sa venoval viac, ako prvorodenej dcére Denise, hoci vzťah k nej mal rovnako dobrý po celý svoj život. Pozrite si vzácne fotky Mekyho Žbirku a jeho milovaných.