Čo je ešte očista, zdravý životný štýl a kedy už ide o mentálnu anorexiu? Diéty, tréningy, výživové doplnky sa na nás valia z každej strany. Pokyny ako nepribrať a úspešne schudnúť vieme odrecitovať aj o polnoci. Postava bez tuku je diktátom módneho sveta, ale svoj podiel na tom majú aj spoločnosti, ktoré ryžujú na ženách túžiacich priblížiť sa svojmu idolu a pre tento sieľ sú ochotné míňať horibilné sumy. Tento ošiaľ však zachádza niekedy neprimerane ďaleko. Porucha príjmu potravy sa netýka len tínedžeriek, podľahli jej aj celebrity. Mnohé sa z toho nedostali ani po rokoch.

Ultraštíhla Dara

Počas kastingov na SuperStar sa Dara Rolins bavila s Paľom Haberom o jednej súťažiacej, že by mohla schudnúť ešte sedem kíl a potom by vyzerala naozaj dobre. Ale nemusí každá, žena túžiť po perfektnej postave. Má ponúknuť aj čosi viac ako telo obtiahnuté kožou. Rolins pred rokmi vyzerala tiež desivo, na jej tele stáli len nadupané silikóny. Ako viackrát prezradila, štíhlu líniu v „hraničnej“ situácii zachraňuje ryžovou diétou a večerným bujónom. Samozrejme, počas dňa pije litre vody. Hrozil jej kolaps Anorektickú postavu počas tanečnej šou predviedla pred rokom aj herečka Elena Podzámska. Tá je síce prirodzene útla, ale po tvrdých tréningoch jej trčali len kosti. Diváci iba hádali kedy vyziabnutá Podzámska skolabuje.

Ako paličky

Na prvý pohľad podvýživená bola istý čas aj dcéra Aleny Heribanovej Babsy. Šokujúco tenké ruky budili podozrenie, že trpí mladá brunetka poruchou príjmu potravy. Večne chudne aj herečka Táňa Pauhofová. Aj keď nikdy nepatrila k ženám, ktoré by museli riešiť nadváhu, jej vychudnutá postava je na pováženie. Ryšavka sa stravuje extrémne zdravo a bezlepkovo. Občas si však zrejme porcie zmení na polovičné, keďže sa už viackrát ukázala s nohami ako paličky. Erika Judínyová bola pred rokmi tiež označovaná za anorektičku.

Vychudnutý Hollywood

V Hollywoode je veľa herečiek, speváčiek a celebrít s poruchou prijímania potravy. Mnohé sa k problému priznali. Snažili sa tak upozorniť na ochorenie a vystríhať mladé ženy. Patria medzi ne Angelina Jolie, Denise Richardsová, Nicole Richie či Victoria Beckhamová, no tento zoznam zďaleka nie je konečný. Výzorom desí aj dcéra Donatelly Versace Allegra. Podľa odborníkov na jej psychike zanechala stopu smrť jej strýka Gianniho Versaceho, s ktorým mala lepší vzťah ako s vlastnou matkou.