Pozrite si aj FOTO GALÉRIU

Polnišovou je už len v titulkoch filmov, seriálov či časopisov, v občianskom preukaze jej pol roka svieti priezvisko Brocková. Exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ herečka Petra Polnišová (47) priznala svadbu so scenáristom a producentom Jurajom Brockom, s ktorým žije niekoľko rokov v jednej domácnosti. „Nie sme typy, ktoré by všetko vykrikovali do sveta. Bolo to naše súkromné rozhodnutie,“ vysvetlila nám, prečo sa s významným životným krokom nepochválila skôr.

Konzervatívna

Umelkyňu sme nedávno stretli na udeľovaní cien Slnko v sieti. V spoločnosti sa ukázala po dlhom čase, a keď odovzdávala sošku za najlepšie kostýmy, na ľavej ruke sa jej blyšťala obrúčka. Na javisku si však po starom uťahovala z vlastnej postavy. „Viete, koľko práce majú kostyméri, kým zo mňa spravia plnoštíhlu osobu?“ perlila do mikrofónu. Neskôr nám priznala, že noblesné akcie v skutočnosti neobľubuje.

„Pri deťoch na to nie som veľmi zvyknutá. Som rada, keď si maximálne učešem vlasy. Ale raz za čas je príjemné, keď okolo mňa behá tím ľudí a snaží sa, aby som vyzerala pekne. Musia sa na mne dosť nadrieť,“ poznamenala svojským humorom. Špeciálnou kategóriou sú elegantné, no nepohodlné lodičky na opätkoch. „V nich sa naozaj necítim komfortne, takže som si priniesla aj niečo nízke na prezutie,“ dodala.

Konzervatívne sa Petra Polnišová zachovala aj pri plánovaní svojej v poradí druhej svadby. V minulosti jej nevy­šlo manželstvo s architektom Jaroslavom Takáčom, ani partnerstvo s francúzskym publicistom a filmárom Matthieuom Darrasom, s ktorým má dvoch synov, dnes dvanásťročného Simona a desaťročného Félixa. Po skrachovaných vzťahoch to nevzdala a opäť skončila pod čepcom. Pred pár mesiacmi povedala áno Jurajovi Brockovi (45) a jej nové priezvisko od marca svieti aj v obchodnom registri.

Obaja rozvedení

O sobáši sa prvý raz špekulovalo, keď Petra v rozhovore pre český portál idnes.cz nazvala Juraja „manželom“. „Teším sa domov. Nemusím prísť a niekoho baviť. Môj manžel s mojimi deťmi bavia mňa,“ povedala doslova. Odvtedy na otázky o sobáši neodpovedala, výnimku urobila až teraz. Podľa jej slov svadbu zorganizovali v úzkom kruhu najbližších, no o to viac si ju užili. Manželia si zvolili aj nenápadné obrúčky. Petra sa so zlatým klenotom bez akýchkoľvek kameňov bijúcich do očí hrala aj počas nášho stretnutia.

„Som veľký pesimista, on radikálny optimista a motor všetkého. Aj deti rastú do krásy a najmä sú zdravé. Pomaly nám na dvere klope puberta, takže máme veselo,“ opísala herečka fungovanie v rodine. Obdobie, ktoré momentálne prežíva, si nevie vynachváliť. „Som veľmi šťastná a ako vydatá žena svojho muža sa cítim príjemne,“ vyznala sa.

Petra Polnišová sa prvýkrát vydávala v roku 2004, ale po necelých štyroch rokoch boli na stole rozvodové papiere. Svadba s ďalším partnerom, otcom jej detí sa nekonala, len po rozchode o ňom zrazu začala hovoriť ako o exmanželovi. Teraz sa zdá, že si dokonale sadla s Brockom, ktorý je rovnako ako ona rozvedený a z predošlého vzťahu má dvoch potomkov. „Najviac sa mi na nej páči, že aj keď máme najťažšiu chvíľu a hádame sa, vždy sa to skončí zábavou,“ prezradil v minulosti, ako sa mu s komičkou žije.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU

Varuje pred vojnou

Budúcich manželov sme spolu videli prvý raz v roku 2017 na premiére filmu Všetko alebo nič a odvtedy sa stali životnými aj pracovnými partnermi. Obaja stáli za filmovými hitmi Cuky Luky či Známi neznámi. No po novom sa Petra vymaňuje zo škatuľky komediálnej herečky - v súčasnosti najviac rezonuje v seriáli Dunaj, k vašim službám, ktorý sa odohráva v roku 1939 po prepuknutí druhej svetovej vojny. Netradične stvárňuje úlohu vážnej, životom skúšanej ženy Anny.

„Určite by som nechcela byť v jej koži, ale veľmi mi padlo vhod, že konečne môžem hrať aj takúto postavu. Dokonca ma teraz oslovuje oveľa viac divákov, ako keď som robila iba komediálne projekty. Vravia mi, že sa im seriál páči a namotali sa naň,“ pochválila sa. Do pozornosti nám dala aj jeho pridanú hodnotu. „Prišiel absolútne vhod ako pripomienka toho, čo sa dialo v roku 1939. Je to až hrozné povedať, ale myslím si, že to, čo sa deje v našej krajine teraz, je veľmi podobné vtedajšej atmosfére. Naozaj som rada, že takýto seriál prišiel, aby ľudia videli a vnímali hrôzy toho, čo môže prísť,“ ukončila svoje rozprávanie.